Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Valaki hasonló helyzetben...

Valaki hasonló helyzetben volt? Jóslófájások ennyire fájnának? Hosszú lesz, kifejtem

Figyelt kérdés

Múlt hét pénteken folyamatosan keményedtem, nem fájt, de nagyon gyakori volt. Szombatra enyhült, de ugyanúgy fennállt, felhívtam a dokimat, aki mondta hogy inkább jöjjek be kórházba, nézzenek meg. Bejöttem, bentartottak. Ezek a keményedések inkább görcsre váltottak, ami erősödött. Kaptam sok magnézium infúziót, a vérképben a fehérvértest magasabb volt, kaptam antibiotikumot is, azóta is szedem, és 3x2 magnerotot szedek most az orvosok tanácsára a görcsökre. Alig alszom napok óta, van hogy 5-10 percenként jöttek rám a görcsök, de aztmondják csak jóslófájás. Hajnalra a sok görcsöléstől még nyálkás vér is jött. Ami fennál azóta is, igaz kevés szerencsére. Vizsgálták a mégszájat, zárva van, de lassan elkezdtem tágulni és ez tágulásos vérzés, azt mondták normális. Ultrahangon nézték a babát, jól van, picivel több a magzatvizem, aztmondta az UH-s nő, hogy emiatt is fájhat jobban a feszülés. Ctg-n is vagyok minden nap, tegnap előtt pl a 30-as fájásnál majd meg akartam halni, annyira fájt, ma kiugrott 70-re, 100-ra is, de elviselhetőbb volt. Most vagyok 35.hét2napnál, a tervben programcsászár szerepel december 6 körül, amit még nem egyeztettünk mert csak jövő héten jöttem volna az első ctgre.

Aannyi még, hogy a vérnyomásom magasabb, arra 3x1 Dopegytet szedek, volt 24 órás vizeletgyűjtés, ami negatív. Holnap reggel csinálnak még egy labort, de azt mondták hogy ha jó, hazamehetek.

A kérdésem az lenne, hogy volt valaki akinek ilyen durván beindultak a jóslók, és ennyire rohadtul fájt? Tegnapra amúgy jobb lett, mintha fokozatosan ritkulna és nem lenne annyira intenzív, de fennáll még. Éjjel aludninis tudtam már, szóval tényleg jobb. Természetesen a baba és az én egészségem a legfontosabb most, hogy minden rendben legyen, de otthin van a 2,5 évesem, és lelkileg is nagyon nehéz. Bocsánat, hogy hosszú lett, de érdekel, járt e más is hasonló cipőben. Köszönöm!



2022. nov. 10. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet mit mondani, nyilván azért tartanak a kórházban, mert bármi lehet. Ők vizsgálnak, látják, hogy mi zajlik, nyilván összetett a problémád. Ha hazaengednek olyan nagy gond nincs.
2022. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen jártam ctg-re egy csajjal, akit már úgy ismertek a nővérek, mint a tenyerüket. Kb. egy hónapja mászkált be heti kétszer a kórházba fájásokkal, amik vagy elmúltak mire sorra került, vagy a ctg nem mutatott semmit. Alig aludt, csapzott volt, egyszer el is sírta magát, hogy bár megszülne már végre, mert nem bírja tovább. Sajnáltam szegényt, dehát neki sajnos ez jutott valamiért. Úgyhogy igen, biztos van ilyen.
2022. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jelentem, akkor 7végére hazaengedtek, de kedd éjjel elfolyt a magzatvizem és, reggelre meg is műtőttek, megszületett a fiam. A méhlepény leválóban volt, szóval szerencsére időben értünk be..
2022. nov. 19. 19:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!