Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Egyszerre 300mg Progesterone...

Egyszerre 300mg Progesterone exeltist vettem be. Baj lehet?

Figyelt kérdés

A pozitív tesztől cyclogest 400mg hüvelykúpot hasznàltam a mai napig (jelenleg 7hetes vagyok) Viszont ma enyhe vérzéssel be kellett mennem az ügyeletre. Mivel a kúp felmarta a hüvelyfalat, a doki vàltàst javasolt. Progesterone exeltist írt fel, hogy szájon át szedjen 1x3 szemet, a fokozatos csökkentése erdekebent, később 1x2 szemet kell szedni. Most bevettem, de iszonyatosan rosszul vagyok tőle, szédülök. Rá is van írva a beteg tájékoztatóra, hogy egyszerű adag maximum 200mg :( Ez normális? Àrtottam ezzel a babànak? Eléggé megijedtem :( van olyan csoporttag köztetek, aki ilyen adagokat szedett?


Köszönöm szépen a válaszokat!

Szép estét!



2023. jan. 2. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt,hogy vérzés miatt 6x1-et kellett szednem. Tudom,ez nem olyan,mintha egyszerre vennék be többet,de ez a napi ajánlott adag kétszerese. Semmi baj nem lett,most 2 éves a kisfiam.

Ja,és ugyanezt a Progesteron exeltist szedtem én is. És én is totál ki voltam ütve tőle. Nem tudtam tévézni,olvasni,mert egyből hánytam. Csak feküdtem és rádiót hallgattam egész nap. Izgalmas napok voltak😂

2023. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A babának nem ártottál, nyugi. Ebben is progeszteron van, mint a Cyclogestben, ráadásul 100 mg-mal kevesebb.

A hüvelyi meg jobban felszívódik, pedig abból használtál eddig többet.

Meg ha jól értem, őt írtak fel 3x1-t. Tudják, mit csinálnak.

A szédülés lehetett tőle, én napi 2x 400 mg Cyclogest mellett el is ájultam. 🙂

2023. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek! Megnyugodtam ! 💗
2023. jan. 3. 01:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Valaki ennél sokkal többet szúr injekció formájában.
2023. jan. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!