Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A Progesterone szedése valóban...

A Progesterone szedése valóban több kárral járhat, mint haszonnal?

Figyelt kérdés
Az orvos kiírta a Progesterone-t a sárgatest táplálása gyanánt (7. hétben vagyok). És most egy ismerősömtől hallottam, hogy nem olyan jó ez, mert elég sok a mellékhatása, s majd nem lehet rögtön leállni vele, hanem "le kell szokni." Illetve ha abbahagyom egy idő után, az vetélést is okozhat, mert megvonom a szervezetemből a benne lévő hatóanyagokat. Igaz ez? Az orvos még nem fogadott orvosom, csak hozzá mentem a kórházban, s azt mondta, hogy még a 12. hét után se hagyjam abba. Elbizonytalanodtam, hogy tényleg kell-e ez, s talán még most kellene abbahagynom. Milyen tapasztalaitok vannak?
2016. júl. 4. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Veteles miatt irta fel? Mert csak akkor van ertelme, ha kiderult vervetelbol a progihiany.


De egyebkent nekem a 12.heten hirtelen kellett letennem, endokrinologusa valogatja szerintem.

2016. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Semmi mellékhatása nincs, mivel terhesen is termel bőven progit a szervezet, ettől a hormontól nem potyog ki belőled a baba egy menstruáció kíséretében.

2. Fokozatosan érdemes csökkenteni, igen. És? Nehézséget jelent pár napig mindig eggyel kevesebb tablettát bevenni?

3. Akkor kell abbahagyni, amikor a méhlepény már átvette a progeszteron termelést a sárgatesttől, ezért nem okoz bajt az abbahagyása.

4. Ne hallgass olyanra, akinek fingja sincs az egészről, csak rémisztget a félinformációival.

5. Higgy az orvosnak, tudja mit csinál.

2016. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából nincs semmi gond, nem volt korábban sem vetélés, ez az első terhességem. Csak egyet kell szednem egy nap, lefekvés előtt. Ilyen esetben hogy lehet a leállás? Mondjuk 2 naponta vagy 3 naponta 1?
2016. júl. 6. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, én nem napot hagynék ki, hanem felezném a tablettát pár napig, aztán elhagynám.
2016. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt a gyógyszert akkor "sima" terhességnél is fel szokták írni?

Amúgy egy picit barnáztam, amikor meg kellett volna jönnie (3 napig), lehet ezért is írta fel?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. júl. 6. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha progeszteron hiányod van, akkor életmentő lehet a gyógyszer a babának.

Nekem csak az a furcsa, hogy felírják azonnal, nem néznek hormonszintet sem a magyar egészségügyben.

Igen, a barnázás miatt írta fel az orvos, mert az lehet a progeszteron hiány jele.

A legfontosabb, hogy ha elkezdted, akkor nem állhatsz le vele csak úgy, mert a hirtelen leeső hormonszint szinte biztos, hogy vetélést fog okozni.

Ártani nem ártasz vele sem a babának, sem magadnak.

2016. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
6-os, azért írják fel automatikusan, mert ártani nem árt, viszont a TB által támogatott progeszteron véreredmény csak több nap múlva jön meg (és persze pénzbe kerül), amire ilyenkor nem szabad várni.
2016. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi ismét! Már igazából meggyőztek a válaszok és nem is merem kockáztatni, hogy nem szedem, úgyhogy adagolom már 2 hete. És szerintetek a 12 hét után el lehet kezdeni az adag csökkentését és utána rövidesen abbahagyni? Amúgy árban elég drága volt, s mintha az lett volna a papíromon, hogy a TB nem támogatja :S
2016. júl. 13. 22:13
 9/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett a végkifejlet? Én 8+2 hkm vagyok, tegnap reggelre "kellett volna" megjonnie a mensimnek, de barnazni kezdtem. Nekem is progeszteront irt fel a doki, elkezdtem szedni. Mennyi idő múlva múlt el a barnazasod? Minden rendben volt a babával? Nagyon izgulok, hogy valami fog történni. Azóta teljes ágynyugalom... előre Is köszönöm!
2016. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Agynyugalom teljesen felesleges a ket centis magzatnak miert is artana ha mesz allsz ulsz ?

Ha veteles lesz akkor fejre is allhatsz az lesz.

Eletkepes terhessegnel agynyugalom hulyeseg.

Beteg terhessegnel pedig csak hatraltatja az elkerulhetetlen vetelest.

Peogeszeronra ua igaz nemzetkozi protokol szerint kizarolag lombiknal es petefeszek hianyanal indokolt az adagolas.

Barnazas lehet 100 mas okbol pl mehszaj seb erolkodes stb stb

2016. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!