Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magas fehérvérsejt a vizeletben?

Magas fehérvérsejt a vizeletben?

Figyelt kérdés
Két hete voltam első trimeszteri vérvételen, akkor 500 lett a fehérvérsejt a vizeletben,kaptam rá antibiotikumot, beszedtem. De továbbra is éreztem, hogy valami nem okés, mintha fel lennék fázva. Múlt héten voltam a védőnőnél,jeleztem neki ezt és megnézte vizeletcsìkkal a pisit, azt mondta az kimutatnà ha baj lenne.... Negatív volt. Nos a tünetek csak nem múltak, így màra kaptam beutalót laborba. Jelenleg 100 a fehérvérsejt a vizeletben. Ez mennyire magas?Nyilván vissza fogok menni holnap egy komolyabb nőgyógyászhoz, aki remélhetőleg ír rá valamit. Az idegesít, hogy a védőnő ennyire félvállról vette és már több hete akkor valószínű gyulladás van, mennyire àrthatott ez a babànak?? :( Nagyon aggódok, hogy baja lesz

2023. jan. 31. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, nincs olyan terhes nő, akinek ne lenne sok a fehérjéje a vizeletben.
2023. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem is 500 lett 12 hetesen, nem mondott rá senki semmit. Mondjuk én ezt annak tudtam be, hogy akkor véreztem is, gondoltam biztos ment egy kis vér is (nálam vvt is volt a vizeletben). Aztán elkezdett csípni pisilésnél, a dokim még azzal se foglalkozott. Elmentem egy másikhoz, ő felírt egy 2 napos kúrát, most épp rendben van, de én is aggódok, jövő héten megyek a 18. heti uh-ra, bízom benne, hogy nincs baj.
2023. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A terhesség azzal jár, hogy nyomja a méh a húgyvezetéket, ezért pang a vizelet, ami kisebb gyulladást mindig okoz. Amíg nem okoz tüneteket, addig nem kell vele foglalkozni.
2023. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sokan azt se tudják hogy a vizelet elejet nem szabad a tároló edénybe engedni valamint megkell előtte törölni a nemiszervedet.

Fehérje sokmindentől lehet akár ha keveset iszol,vagy vannak komolyabb dolgok felfázás,gyulladás meg sokminden magasvérnyomást is jelez.

De ha a védőnő megnézte és nincs semmi a tesztcsíkon akkor nincs,nekem is volt ilyen pénteken volt hétfőn meg semmi.

Akkor minek idegeskedjek?

2023. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy előtte meg kell tisztítani magam, illetve közép sugaras vizeletet kell leadni, így szoktam csinálni. Az első terhességem 20. hetében elkezdett kinyilni a mehszaj, valószínű felszálló fertozes miatt... Talán ezért is aggódok jobban és figyelgetem én is itthon tesztcsìkkal. Azt nem mondom, hogy nincs panasz, csak sajnos sok orvos nem törődik vele ... Vagy nem fordít kellő figyelmet a kismamàkra.


Köszönöm a válaszokat! Akkor összességében elvileg nem olyan óriási probléma ha több napja fennáll a gyulladás

2023. jan. 31. 17:01
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy volt-e valami jele annak, hogy elkezdett kinyílni a méhszájad? Tudtak ezzel kezdeni valamit utána?
2023. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elég gyakran éreztem nyilalo érzést a huvelyben és a hasamban, aztán egyik nap annyira fájt, hogy bementem az ügyeletre. Ekkor voltam 20hetes. Előtte 18hetes genetikain még semmi jele nem volt.

Kaptam antibiotikumot, infúziót, sok sok magnéziumot. Végül kihúztuk 39 hétig. De szigorúan feküdni kellett, illetve kibérelni egy ctg gépet, amivel itthon minden nap mérést kellett csinálni, hogy van-e osszehuzodas. Emellett továbbra is magnézium, progeszteron. Illetve egyszer már annyira kemenyedett a hasam, hogy a védőnő azt mondta igyak meg egy korty jagert... Nem vicc... Na az rögtön el lazìtotta. 37. Héttől kezdhettem sétàlni jàrni, vagy hosszabb utakra menni

2023. febr. 2. 13:57
 8/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a választ. Örülök, hogy végül ilyen sokáig húztátok és gratulálok a babához. :) Most meg bízom benne, hogy egyikünknél se lesz baj. #2
2023. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen hála Istennek, egészségesen jött a vilagra. Én is gratulálok Neked! :) Minden rendben lesz,nem szabad a rosszra gondolni sem :)
2023. febr. 3. 20:35
 10/15 A kérdező kommentje:

#2 voltál azóta UH-n? Minden oksi?


Nekem múlt héten vették le kenetet, tenyésztésére de csak most szerdán lesz eredmény. Kivagyok, hogy ennyit kell várni rá :/

2023. febr. 6. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!