Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a 12 hetes genetikai UH...

Ha a 12 hetes genetikai UH nem utal magzati betegségre, akkor is érdemes valamilyen vérvételes szűrést elvégeztetni?

Figyelt kérdés
Hányadik hétig lehet a vérvételes teszteket elvégeztetni?

2023. febr. 19. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az ultrahangos vizsgálatnál sokat számít a gép minősége és az emberi faktor is, én biztosabbnak éreztem, ha van egy nipt teszt is a kezünkben.
2023. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Tavaly előtt csinaltattam....

Vajdasági vagyok,volt is itt kérdésem fent.

Magas volt a béta Hcg,elkelett mennem egy másik városba genetikushoz ( uhn minden rendben volt) genetikus nagyon rossz híreket mondott,tovább küldött vérvételre,és akart már magzatvíz vételre is küldeni,nos... Kiderült és olvastam is neten róla hogy sokan panaszkodtak,illetve újságban is benne volt, hogy a genetikus férje vezeti azt a labort,így össze dolgoznak és húzzák ki az emberekből a pénzt...

Egészséges babát szültem 🙏

Most ismét terhes vagyok,nem fogom menni vérvételre,csak 4d uhra,így beszéltük meg férjemmel.

2023. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia.

Èn a 2 gyerekemnèl uh +kombinált tesztet csináltattam.( 22 és 24 éves voltam )


Most is uh lesz a Cheizel intèzetben + ezúttal prena tesztet csináltatok és toxemia szűrést.


Én azt hiszem a 13.hètig ?! De javítson ki valaki ,ha tévedek.

Én most megyek 28-án mindkettőre.

2023. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Kombitesztet vagy egy alap niptet érdemes mellé tenni, de igazából annyi gond lehet, hogy ettől függetlenül is bele lehet sajnos futni. Én reménykedem hogy minket elkerül, de elfogadjuk, ami jön.
2023. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

A drága vérteszteket akkor érdemes megcsináltatni ha élvezete ha probléma jön ki.


Ami súlyos az az Down-, az Edwards- és a Patau-kór. A második kettő az élettel összeegyeztethetetlen, magyarul ha megszületik pár héten belül meghal baba. (Most nyersen megfogalmazva teszt nélkül se kell beteg gyermeket felnevelned)


A nagyon-nagyon drága nagyon sokmindenre szűrő tesztek pedig olyan "rendellenességekre" is szűrnek amikkel együtt lehet élni, sőt sokan nem is tudnak róla hogy ilyenjük van. A legkomolyabbak azok az XXY, XYY, XXX eltérések, de ezeknél is van olyan akinél ez semmi másban nem mutatkozik meg "csak" meddőségben.

Az a kérdés, hogy te elvetetnéd a gyereked azért, mert előre tudod hogy meddő lesz? Vagy kicsit alacsonyabb lesz az IQ-ja? (értsd nem fog egyetemet végezni, hanem lehet csak a 8 általánost és egy egyszerű szakmát tud majd abszolválni).


Szerintem amikor arról dönt az ember hogy érdemes vagy nem érdemes ilyen tesztet csináltatni valójában ezt kell végiggondolnia. Mit változtat ha tudja az eredményt?

2023. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudhatod, hogy mennyire vagy aggódós. Én csak kombinált tesztet csináltattam, mert fiatal és tudtommal egészséges családi hátterű vagyok, de valamit azért akartam, az meg csak pár tízezer forint. Ha azon kijött volna magasabb kockázat, akkor mentem volna tovább a drágább tesztekre.
2023. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán csináltattam nifty-t mert az a tuti,ennél többe is fig még fájni q gyerekem pénzügyileg. 2-es amit olvastál hülyeség, nem pénzt akartak lehúzni csak nem akarnak azért pert a nyakukba mert nem küldenek tesztre, aztán megszületik a beteg baba te meg perelsz. Úgyhogy szólnak,hogy menj az már nem gond ha önként nem mész,de neki így is jobban megéri ha szól minthogy utólag bepereld amiért nem küldött kivizsgálásra.
2023. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem kombinált teszt volt (13 hetesen kaptam időpontot) először volt az UH,ott mindent rendben találtak utána volt a vérvétel.

Nyilván ha magas lett volna a kockázat és szükséges csináltattam volna drágább tesztet.

Mondták igyhogy lett vérvétel van lehetőségem arra hogy megcsináltassam a szűrést a toxémiára,de csak 1 hét.

2023. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!