Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » "Kért" valaki új védőnőt?

"Kért" valaki új védőnőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van valaki, aki annyira nem jött ki a védőnőjével, hogy jelezte a problémát és újat kapott?

Komolyan, nem bírom már semmilyen szinten elviselni az alkedvesseget, majd ha megkerdezem, hogy feltétlen szükséges-e kéthetente pisit meg vernyomast nezni/merni, elkezd jogszabalyokkal meg gyermekvedelmisekkel "zsarolni".

Egyáltalán hányszor vagyok köteles megjelenni nála terhesgondozás alatt? Nem elég, ha nőgyógyászhoz járok havonta?

Nem vagyunk zűrös család, pár éve epitkeztünk, magas a jövedelmünk, harmadik baba, nem is értem...a régi védőnő nem ilyen volt, az újat egy éve kaptuk, a másik két gyerekhez is állandóan kimászkál. Eddig próbáltam azt alkalmazni, hogy egyik fulon be, a masikon ki, meg bologattam vegig, de tényleg kezd sok lenni.


2023. márc. 25. 23:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ezzel nem volt gondom. Megnézte a keton szintet stb és már mentem is. Nyomtasd ki a jogszabályt hogy mire vagy VALÓJÁBAN kötelezve és told az orra alá.
2023. márc. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne jelenj meg. Nem lesz rendőri elovezettetes nyilván.
2023. márc. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Küld el a pcsb!
2023. márc. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon ráérhet, ha egy jól szituált családhoz jár ilyen rendszeresen. Nálunk a védőnők általában annyira le vannak terhelve, hogy a havi egyszeri 10 perces vizit elég, kijönni még akkor jönnek ha már tényleg nagyon muszáj. Sok a probléma a környéken.


Nem tudsz úgy időpontot kérni hogy ritkábban? Ilyen tempó mellett a kiskonyved is tele lesz :-D

2023. márc. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok jogász, így nem tudom, hogy jól értelmezem -e a jogszabályt, de nekem az jön le belőle, hogy nem vagyok köteles hozzá mászkálni, a kiskönyvet kell neki kiállítania, meg egyszer szülés előtt kijönnie, plusz havi egyszer felajanlania, hogy en mehessek hozzá.

De a nagyobb gyerek látogatásában is az van, hogy kötelezően felajanlando latogatasok szama evi 6 alkalom es ezt minden masik vesono ugy ertelmezi, hogy csak felajanlja, te meg vagy elsz vele vagy nem, de a mi vedononk suerint kötelező az evi 6 alkalom is.

Egyebkent egyfeszt tulorazik, delutan hatkor hivogat, hogy mikor megyek, meg sokszor esti idopontban jott volna latogatni is.

2023. márc. 26. 07:13
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet védőnőt választani.
2023. márc. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdeném sorolni mekkora egy barom a mi védőnőnk, estig írnék

Ennek ellenére ha fejen állok semcserélhetem le.

Védőnőhőz csak ahhoz járhatsz, akihez a tenyleges lakhelyed szerint tartozol. Ha bajod van vele, így jártál 🙄

2023. márc. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Egyébiránt a védőnőhoz menni nem kötelező. Pont ahogy egyáltalán nincs semmilyen kötelező terhesseg alatti vizsgálat sem. Ajánlott van. A védőnőhoz pedig két dolog miatt érdemes menni: 1, ha nem mész, a gyamhivatal fog vizsgálódni a gyerek szuletese után 2, ha megjelensz 4 alkalommal, kapod az egyszeri anyasagi támogatást.

Nem hinném higy akkora fizikai fájdalom két hetente 10 percre megjelenni

2023. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem, ha "összeférhetetlenség" áll fent közted és a védőnő közt, akkor kaphatsz újat, csak gondolom lutri, nem te valasztod. De mivel egy kisebb városban lakunk, és a másik 2 védőnő nagyon laza és rugalmas, gondolom közülük kapnám valamelyiket a lakhely miatt. Ez is benne van a jogszabályban, ez az "összeférhetetlenség". Csak nem találkoztam még olyannal, aki ezt végigcsinálta. De most ezzel a gyámhatóságos hulyesegével tulcsorditotta azt a bizonyos poharat...
2023. márc. 26. 07:38
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát nekem munka, háztartás, és két gyerek mellett, ha nem is fizikai fájdalom, de baromi macera és nyűg felesleges vizsgálatokra mászkálni.
2023. márc. 26. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!