Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Járt így valaki? Mi volt a...

Járt így valaki? Mi volt a következő lépés? Terhességi cukor

Figyelt kérdés

32. héten járok. A 24. héten tankönyvi cukorterhelésem volt: 4,0 az éhomi, 4,5 a 2 órás. Minden leletem negativ, éhomi cukor azóta is rendben (5 alatt) a két héttel ezelőtti laboromban, előző terhességnél cukorral gondom nem volt. Igazából sosem volt gondom a cukronmal, túlsúlyom viszont van (BMI-m 28 volt teherbeeséskor).


A múlt héten terhesgondozáson megfogtak magasvérnyomással, emiatt vizelet fehérjét akartak nézni. A vérnyomásom hagyjuk, itthon 125/80 felett nem mértem, de a vizelet cukorpozitív lett és most megijedtem... Húsvét után rendesen bezabáltam a csokikból, de ennek akkor sem szabadna ilyennek lenni. A baba a mostani uh-n tökéletes nagyságú volt, nem nagyobb.


Tudom hogy ilyenkor romlik az inzulinrezisztencia, előfordulhat hogy előjön. Azonnal diétába kezdtem és mérni fogom a cukrom.


Hasonlóan járt valaki? Mi ilyenkor a protokoll? Annyira messze sincs a szülés, de ahhoz kellően, hogy esetleg gond legyen... Orvoshoz jövő héten megyek.


2023. ápr. 13. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha diétába fogsz és méred a cukrod az ég világon semmi bajotok nem lehet.


Egyébként úgy tudom megeshet, hogy cukor kerül a vizeletbe terhesség alatt, nem feltétlen kell ehhez cukorbetegnek lenni.


Protokoll az kórházfüggő, szerintem legrosszabb esetben mész saját reggelis vérvételre, vagy a dokid legyint az egészre. Harmadik opció egy új terhelés, de szerény véleményem szerint a reggelis vérvétellel jártok a legjobban, főleg, hogy figyelsz az étkezésre-cukormérőd is lesz.

2023. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató választ!


A legyintést nem hiszem, inkább az alaposabb dokik közé tartozik, két határérték vérnyomás után már töviről hegyire vizsgált toxemia és hellp szindróma irányban, azért is tojtam be ennyire, hogy most így csőstül jön minden.


Időközben ma normális étkezések mellett néztem, 4,5 az éhomim, az ebéd utáni egyórás érték 5,3 (kb 50-60g szénhidráttal), szóval ha így maradok, akkor gondolom megmaradunk. A védőnő nem izgulta túl, szerinte ha az éhomim rendben van, akkor a húsvéti zaba tett be, és ha odafigyelek a normális étkezésre (a hízás miatt amúgy is figyeltem), akkor rendben lesz minden.

2023. ápr. 13. 13:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a terheléses vizsgálat alkalmával 4,8 és 5,2 volt az értékem, ez tökéletes terhelés, ezzel egy időben pedig 14 cukor volt a vizeletemben. Azóta nézte védőnő, és mindig negatív lett. Így abban maradtunk, hogy valószínű az edény nem volt tiszta amiben a vizeletet vittem. Szóval nem feltetlen van gond.
2023. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden rendben lesz ilyen hozzáállással:-)


Arra figyelj, hogy legyen meg a napi 160 g szénhidrát, tehát ne diétázd magad "túl". Másrészt ha sok gyors felszívódású szénhidrátot eszel egy alkalommal, akkor mérj 30 percnél is szerintem (ez nem hivatalos dolog, csak kismamáknál a cukorcsúcs alacsonyan tartása a lényeg, és az nem feltétlenül 60 percnél van).


Ha normálisakat mérsz, az azt jelenti, hogy nem lesz baja a babának. Amúgy könnyen lehet, hogy semmi bajod, csak a húsvét ártott meg. Nekem ezt mondta a nőgyógyász, mikor egyszer cukrosat pisiltem.

2023. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Terhességben csökken a vesében a cukor visszaszívódása, így előfordul cukorvizelés, nem feltétlenül kóros.
2023. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tanácsokat!! :)


Odafigyelek aztán majd mondják mi a következő lépés.

2023. ápr. 13. 18:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért nem nézetsz védőnőnél vizeletet? Akár mindennap rá tud nézni van-e benne cukor. Lehet az csak egyszeri alkalom volt és nincs semmi gond.
2023. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: nézett, nem volt benne semmi. Előtte sem. Ez az egyszeri alkalom volt.
2023. ápr. 14. 07:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem kár ezen aggódnod, és dietázni, ahhoz hogy a vizeletben cukor legyen, nagyon magasnak kellene lennie a cukrodnak. Ez csak valami tévedés lehetett.
2023. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az odafigyelés egyáltalán nem hülyeség. Nekem is csak 1x volt cukor a vizeletemben, pedig néztem csomószor utána, vettem tesztcsíkot, de mégis magasabb volt párszor étkezések után is (van itthon mérő, így tudtam ellenőrizni). Cukorterhelés után pár héttel. Szóval diétáznom kellett, attól rendbe jött.
2023. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!