Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A méhszáj vizsgálat mennyire...

A méhszáj vizsgálat mennyire kötelező és milyen sűrűn végzik?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nekem iszonyatosan fáj a vizsgálat. Azt mondta a nőgyógyász hogy pedig kell majd még többször is csinálni. Normál terhességem van egyébként. Vagy ha nem lehet lemondani, van megoldás, hogy ne fájjon annyira?
2023. ápr. 14. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, ha csak nem indokolt vmilyen esetben. Nekem legalábbis egyik terhességnél sem csinálták, csak szülés előtt.
2023. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Sememnyire, szülés előtt vizsgálták vsak manuálisan, amúgy csak ultrahangon nézték.

Sürgősen válts orvost.

2023. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ultrahanggal nézte a dokim, 23,30,34 hetesen. A kórházban 38 hetesen kézzel nézték. Utána véreztem, görcsöltem is.
2023. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Annyira kötelező a kézi vizsgálat, hogy az előző terhességemnél az orvos 4 hetente mindig megnézte, a mostani pedig még soha, bár még csak a 30. hétnél tartok. Igaz, az előző terhességem előtt pár hónappal volt egy befejezetlen vetélésem, ami után a kórházban méhszájat tágítottak + a műtét, így a külső méhszájam szinte végig nyitva volt egy kicsit a terhesség alatt, de szerencsére nem okozott semmi gondot.
2023. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak a terhesség megállapításakor nézte meg az orvosom. Meg szüléskor. Közben csak uh-val vizsgált.
2023. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem kötelező. Amúgy felesleges baromság is.
2023. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, sőt visszautasítható. Nekem akkor néztek először mikor már 7cm-re ki voltam tágulva. Kifogtál egy őskövület dokit, ha nagyon nyomja váltanék mert mindenben ilyen vaskalapos lesz.
2023. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik vizsgálat sem kötelező. A kèzi vizsgàlat elavult, normàlis doki nem turkàl, ès nem hazudozik.

Bennem egyszer sem kotoràsztak vàrandóssàg alatt.

2023. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kötelező. Orvosa válogatja. Az enyém most a 36. Héten nézte meg és többet nem is fogják hacsak nem történik gondolom valami menetközben ami indokolja még.
2023. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!