Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hova kell járnom dokihoz?

Hova kell járnom dokihoz?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha például életvitel szerűen Budapesten élek, de a lakcímkártyám Dunaújvárosba szól, akkor terhesgondozásra meg mindenre le kell járnom Dunaújvárosba, mert oda tartozom? És oda is kell mennem szűlni?Azért kérdezem, mert kormányunk behozta, hogy szakorvoshoz csak oda mehetsz, ahova lakcímkártya szerint tartozol.


Első baba lesz és még az elején vagyunk. :)


2023. ápr. 21. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Oda kell járni gondozásra, ahová lakcím szerint tartozol. Persze ha a szülés épp Budapesten jön rád és oda mész be kórházba, akkor nem fognak elzavarni Dunaújvàrosba.
2023. ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Könnyítsd meg a saját életed és jelentkezz be tartózkodási helyre oda ahol életvitelszerűen élsz. (Ha albérlet akkor is elég a szerződést vinni a kormányablakba,nem kell a tulajdonosnak tudnia se róla)


Onnantól kezdve jogosult leszel az ellátásra Pesten is és Dunaújvárosban is, választhatsz melyik a szimpibb.


(Ez később problémát fog jelenteni bölcsinél, ovinál is, vannak támogatások amiket az önkormányzatok adnak azzal is hátrányba kerülhettek, egyszerűbb rendezni a helyzetet.)

2023. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-essel ertek egyet, marcsak a vedonohoz, gyerekorvoshoz jarashoz is, meg kesobb a bolcsihez/ovihoz.
2023. ápr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amugy en megneznem, hogy hol jobb a szuleszet, melyik korhazhoz tartoznal Bp-n?
2023. ápr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Védőnőhöz oda ahova haza viszed a babát!

Ha magán doki akkor bárhova.szülni meg hát ha itt jön rád akkor bemehetsz oda.

Viszont magándokit válssz olyat aki az adott kórházban dolgozik és akkor sanszosan segíteni fog a kórházba kerülésbe.

2023. ápr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem sem volt budapesti lakcímem, viszont terhesgondozásra magánba jártam és így abba a kórházba mehettem mindenre (vérvételek, genetikai UH-k), ahol a nőgyógyászom dolgozik. Kutyát nem érdekelte a beutalóval, hogy van-e lakcímem oda. A védőnőm az volt, akihez az albérlet címe tartozott, oda nem kell lakcím. Szülni végül máshol szültem, mert közben elköltöztünk, és addigra ugye lett állandó lakcímem.
2023. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Tavaly óta ezt már nem lehet megtenni, akihez magánba jársz nem adhat neked beutalót állami ellátásra. Ha csak magánba jársz akkor magánban kell csináltatni az összes vérvételt, genetikai uh-t, mindent, ami egy vagyon feleslegesen. Egyszerűbb bemenni a kormányablakba és kitölteni egy papírt arról hol lakik igazából.
2023. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, januárban szültem, tavaly májustól jártam terhesgondozásra de sosem volt probléma. 😅 Az első vérvételre kaptam beutalót, a többinél már csak azt kérdezték, ki az orvosom és adták is az időpontot….
2023. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A védőnő és a gyerekorvos nem kérte a lakcímkártyát mert szabad orvos választás van. Elvileg a házi orvosnál is ez van.


Viszont a szülés a szakrendelés tehát nőgyógyászat, szemészet, bőrgyógyászat valóban lakcímhez kötött sajnos. Annyi hogy a szülésnél és az nstkre illetve a kötelező genetikai ultrahangoknal elvileg lehet valami nyomtatványt kitölteni és kérvényezni hogy másik kórházba szülj mint ami a lakcímkartyadon van..de nem tudom mi a menete és hogy valóban mindenhol elfogadják e.


Ez friss infó most fogok szülni.

2023. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!