Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Rosszullétek miatt alig...

Rosszullétek miatt alig tudtam folsavat/terhesvitamint szedni, szerintetek okozhat gondot?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz szerdán töltöttem a 11.hetet. Eddig kb 2-3 heti adagot tudtam bevenni a femibion 1-ből mert a többit vagy be se bírtam venni, vagy kapásból kihánytam-bocsi :/ egyébként eleve is kb a 7.hét közepén kezdtem szedni, miután voltam először dokinál.

Van már egy egészséges kisfiam, ő 3 éves. Vele végig tudtam szedni, szinte semmi tünetem nem volt. Most viszont annyira rosszul voltam/vagyok-talán kezd kicsit enyhülni, de eddig alig bírtam beszedni.

Jövő hét végén megyek a 12 hetes genetikára, ott már látszik ha valami gond lenne pl a gerincével?


Köszi elöre is.


2023. ápr. 22. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Ez csak vitamin. Ami kell a babának azt elveszi az anyától, alias tőled. Ne aggódj, semmi sem lesz ha nem szeded a femibiont:)

Persze higy látszik minden a 12 hetes genetikain, pont az a lényege hogy minden látszódjon.

2023. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A folsav hiánya csak a gond, a többi vitamin igazából nem számít (legalábbis a baba szempontjából), ha nem tudtad szedni. A folsav kb. 70%-kal csökkenti a nyitott gerinc kialakulását, ami egy elég gyakori rendellenesség. Persze jobb lett volna, ha tudod szedni minél hamarabb, de most már ezzel nincs mit tenni, főleg nem tesz jót, ha aggódsz ezen. A 90-es években fedezték fel csak ezt a folsav-nyitott gerinc összefüggést, és az előtt is születtek szép számban egészséges babák. Nekem a 12. heti UH-n azt mondták, ezt még nem tudják nézni, a 18. hetin már igen. Jó egészséget, boldog babavárást kívánok!
2023. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális vegyes táplálkozás esetén 3-4 hónap folsavtartalék van a szervezetben. Valószínűleg nem lesz gond. Inkább akkor van gond, ha valaki tartósan rosszul táplálkozik már a terhesség előtt, illetve olyan felszívódási zavara van, ami folyamatosan rontja az utánpótlást.
2023. ápr. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerves folatot próbáltad? picike bogyesz, evés közben ha beveszed, talán nem jön ki


én pl nem szedek terhesvitamint, hanrm mindent külön

egyesével próbáld bevezetni őket, hátha benned maradnak végül 🙂

2023. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!