Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tölcséresedés? Meddig lehet...

Tölcséresedés? Meddig lehet húzni?

Figyelt kérdés

#tölcséresedés


Sziasztok!


Tapasztalatokat szeretnék kérni azoktól, akinél korán jelentkezett a tölcséresedés. Igazából az érdekelne ki meddig húzta, milyen terápiát kapott, illetve minden infó :(

Ma a doki vette észre, hogy elkezdtem tölcséresedni, cg 2000. Progeszteront és antibiotikumot írt fel, illetve szigorú ágynyugalom. Rákérdeztem az arabin pesszáriumra, de nem javasolja, a fertőzésveszély miatt (kb eddig mindig volt sárgás-zöldes folyásom). Nem tudom mivel tennék jobbat, ha magànban keresnék egy orvost vagy ha nem tetetném fel 😥 Jelenleg 24 hetes vagyok.



2023. ápr. 27. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak a külső méhszáj nyílik, akkor nincs baj. Sőt, vissza is tud záródni. Pihenj sokat, ne emelj, ne hajolj. Rendben lesz, ne aggódj!
2023. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom nincs, de én konzultálnék másik orvossal is, ugyan is az egyik oldal ezt írja: Felhelyezése előtt a hüvelyi fertőzések kizárása, szükség esetén kezelésük ajánlott. De a fertőzés kezelhető a gyűrű felhelyezésével párhuzamosan is.


Ennek tükrében - ha csak emiatt nem javasolta- nálad is alkalmazható lenne.

2023. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Első válaszoló epp ez az, hogy zárt vagyok, viszont rövidült a méhnyak és belül tölcséresedés kezdődött :( ami állítólag a tanulást jelenti.


Próbálok konzultani, de sajnos itt vidéken nem sok lehetőség van. Csak BP-n találtam olyan dokit, aki elvégzi és hozza kellene járni ellenőrzésre, ami nekem 2,5 óra utazás :( nem tudom, hogy kibírja-e a méhszàj

2023. ápr. 27. 16:54
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
De UH-val megnézte a méhszájat? Mert a zárt szakasz hossza kicsit relevánsabb infó, mint egy BV lelet meg ehgy állítólagos tölcséresedés, amiről azt sem tudjuk, hogy mekkora.
2023. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

24 hetesen rövidült, 28 hetesen tölcséresedett, 35 hetesen 1 ujjnyira nyitva volt. Középidőtől riogatott a dokim.

40. héten szültem, 3 nappal az indításra kiírt nap előtt.

Igaz, én szigorúan tartottam az utasítást. 28 héttől csak feküdtem szinte.

2023. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4 igen uh-van nézte, de semmit nem méregetett :( természetesen elmegyek másik dokihoz, másod véleményt kérni mert erre nehéz alapozni, de a frászt hozta rám :(


5 nagyon jó ilyet olvasni! Örülök, hogy minden rendben volt :)

2023. ápr. 27. 19:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Bár nekem a külső volt nyitva a 24. héttől egy jó kis gyulladástól(valószínű),de nekem mérte UH-val a méhnyak hosszát is mindig,hogy nem-e rövidül meg pluszba az is. Rövidülni végül "csak" a 33. héttől kezdett. 35+2-n szültem más ok miatt császárral(később néztem a papíromon,hogy aznap már teljesen nyitva voltam,nem értem miért ilyen hamar,de mindegy is,kíváncsi lettem volna ha nincs a probléma mikor indul meg). Viszont volt egy ismerősöm neki tölcséresedés mellé rövidülés is volt jócskán,ennek ellenére gyönyörűen végigvitte a terhességét pedig mellé más probléma is jött pluszban. Időre szült úgy emlékszem,majdnem túl is vitte és még ott sem nagyon akart tovább tágulni,úgyhogy van ilyen is azért bőven. Kapott progeszteront ő is amúgy,meg feküdnie kellett attól kezdve. Kitartást kérdező! Azért lehet egy másik dokival én is megnézetném magam. Nekem a pesszáriumot mondta a dokim,hogyha tovább nyíltam volna meg rövidül is,de aztán nem kellett szerencsére. A fertőzésveszély nem tudom mennyire befolyásolja,annyira nem mentem bele,de nekem az elejétől a végéig mindig volt sajnos valami fertőzés,gyulladás,pedig se a terhesség előtt se pedig a szülés óta nincs.
2023. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves 7! Köszönöm szépen :) ezek nagyon biztató történetek, amire nagyon szüksége van a lelkemnek. Pont ma foglaltam időpontot egy másik dokihoz, igaz, hogy BP-re, de remélem kibírja azt az utazást a mehszajam is :/ viszont itt nálunk más doki nem nagyon van, aki foglalkozik ilyennel.

Mindenesetre köszönöm a biztatást és a kedves szavakat :)

2023. ápr. 28. 14:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Kitartást! Én akkor nagyon sok pozitív dolgot olvastam ezekkel kapcsolatban és az tartotta bennem a lelket. Remélem a másik doki még alaposabban megnézi és nem lesz gond sem.
2023. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Első terhesség?

Nekem a harmadiknál volt megrövidült méhnyak és tolcser.

Nem voltam betöltött 24. hét. Befektettek, arabin gyűrűt kaptam.

A szülésig bent voltam kórházban.

A szülés 3-szór indult meg, 28-30 és 32 hetesen. Ekkor már levették a gyűrűt. A doki mondta h készüljek, két napon belül megszületik. Nem így történt. 36 hetesen született meg.

Nálam maga a gyűrű indította be a szülést 3-szor.

Első szülőknél alkalmazzák, mert ott genetikai dolog lehet benne ami miatt nem tart eléggé a mehszaj.

Kitartás!

2023. máj. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!