Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól kezd gyarapodni a...

Mikortól kezd gyarapodni a leginkább a baba súlya?

Figyelt kérdés
25 hetesen a doki 1 héttel kisebbnek mérte a babót. Nem is a súlyával van a probléma, hanem a combcsont és haskörfogat alapján kisebb. Próbáltam utána olvasni, hogy mitől lehet ez és már olyan cikkekre bukkantam, hogy több fehérjét és kalciumot kell fogyasztani. Erre ajánlottak mindenféle fehérje port, amit a kondisok isznak, illetve kalcium pezsgőtablettat. Ez valóban segíthet? Vagy ennyire ne stresszeljek rá? Mêg most fog beindulni a növekedés?
2023. máj. 9. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Komolyan nem értem a dokikat, miért kell "riogatni" az anyákat. Illetve miért kell a netet bujni egy szúnyogcsípéssel és kb rákot diagnosztizálni.


Nem egyformán fejlődnek és ez így is van jól. Egyél változatosan, sok gyümölcsöt, zöldséget, mindent. Ennyi.


Nekem pl a szülés elötti nap megmértek a babám, és nyersen közölte a doki, hogy 1hónappal le van maradva, beteg, 2.2kg max

Másnap megszültem makk egészségesen 3.5kg-val.

2023. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

"Hivatalosan" úgy van, hogy az első trimeszterben történik meg a sejtek alapvető differenciálódása;a második trimeszterben gyors növekedés és érés, a szervrendszerek fejlődése zajlik, míg a harmadik trimeszterben a szervrendszerek teljes érése, a születési testsúly elérése következik be. De gyakorlatban folyamatosan növekszik a baba és folyamatosan fejlődnek, érnek a szervei.

Nekem azt mondta az orvosom, hogy kettő hetes lemaradásnál lehet növekedési retardációról beszélni.

Az terhesgondozást végző orvost kéne megkérdezni, hogy mit jelent ez a mostani kisebbnek mért combcsont és haskörfogat, hisz ő ismeri a terhességet, ő látja az előzményeket. De úgy gondolom ha nagy baj lenne, azt mondta volna.

Ettől függetlenül ehetsz több fehérjét, attól bajotok nem lesz.

2023. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ti mekkorák vagytok?

A nagyfiamnak nagyobb volt a comb csontja és a feje, 4.5 kg lett.

A kicsinek 2 héttel kissebb combcsont, nem lett nagy és apa rövid lábait örökölte

2023. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A férjem 180 cm én 165 cm. Persze, lehet ez simán genetika, tőlem örökli a méretét. Viszont baráti társaságban is volt már ilyen, ott pici súllyal született a baba
2023. máj. 9. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Nekem először 1 héttel mondták kissebbnek. 32. héten már 2 héttel. 34. héten már azzal ijesztgettek, hogy biztos IUGR baba, nem táplálja a lepény.

Megakartak indítani, de mindig húztam-halasztottam. Végül megszületett 40. hétre 3600 grammal....ennyit erről. Az utolsó 2 hónapot a terhességemből megkeserítették aggodalommal, és a végén persze minden rendben volt.

2023. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt elhiszem, hogy nehéz volt már a végén :( nekem az egész szinte állandó aggódás, mindig van valami :(


De örülök, hogy végül jól alakult nálatok! :)

2023. máj. 9. 16:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnél éppen megúsztam, hogy befektessenek emiatt, 3500 gramm lett. A másodiknál tényleg befektettek, egy hónapig csücsültem a kórházban, 2000 gramm alá tippelték mindig, 2640 lett.
2023. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!