Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozás alatt hányszor...

Terhesgondozás alatt hányszor kell a vèdőnőhöz menni?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 38 hètnèl, már nem igazán megy könnyen a mozgás. Ma hívott a vèdőnő hogy csütörtökön menjek be hozzá. Tènyleg mèg ilyenkor is be kell járni?
2023. jún. 12. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Azért megmozdulni csak meg tudsz. A kórházba is be kell majd menned. Kell igen, néz szivhangot, vizeketet.
2023. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen meg tudok mozdulni. De mivel kocsim most nincs nekem az 3 km gyalog. Ès annyi vissza is.
2023. jún. 12. 18:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
4 alkalom kötelező ahhoz hogy pénzbeni ellátást kapj.
2023. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
6 alkalom van tőle lepecsètelve, plusz volt családlátogatason is már.
2023. jún. 12. 18:21
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
38 hetesen már ctg-re kell járni a kórházba, mit akar még a védőnő??
2023. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Védőnő vagyok, kérdezd meg tőle nem -e tudna kimenni ő.


Én 34. hétre szoktam behívni utoljára a kismamákat, a 37-38. héten én megyek ki, átbeszéljük utoljára a babkelengyét és a kórházi csomagot, de az biztos hogy nem rángatnám már be őket. Sőt, ha valaki jelzi hogy valami miatt már kisebb várandósságnál is nehezen mozog, hozzá is kimegyek.

2023. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Családlátógatáson ezeket átbeszèltük. Annyi hogy akkor annyi volt a baj hogy a babaszoba mèg nem volt kèszen, így azt nem tudta megnèzni.

Most a 36 heti eredmènyeket szeretnè felvezetni, mondtam hogy átküldöm messengeren, mert nekem is csak az ügyfèlkapu rendszerèben van mèg meg. Erre mondta hogy jobban szeretnè ha bemennèk.

2023. jún. 12. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is menni kell hetente a 36. héttől. Nem is értem… Eleve heti kétszer járok a kórházba nst-re meg uh-ra a gdm miatt, nem értem, hogy mit tud ő hozzátenni ezekhez a vizsgálatokhoz. Örülök, ha nem kell megmozdulni, majd szétszakad lent mindenem, ha sétálnom kell 3 métert, mert be van illeszkedve az Öcskös, már a 26. héttől majd szétszedi a medencémet. Erre mehetek még hozzá is minden szerdán, hogy megmérje a súlyom (10 kg-t híztam a 38. hétig összvissz, 65ről indultam, szóval nem vagyok túlsúlyos) meg a haskörfogatom… marha fontos lehet ez, tényleg. Ja meg szívhangot néz, de hát azzal se érzem magam kisegítve, megmondom őszintén. Az nst-k meg az uh-k rendben vannak, nem az ő ezeréves szívhangfigyelője (ami mellesleg mindig sokkal alacsonyabbat mér, mint amennyi a kórházban szokott lenni) fog megnyugtatni, hogy minden rendben. Na mindegy, pénteken töltöm a 39 hetet, csak megszülök már lassan. Aztán majd jön okoskodni hetente, de jó lesz az is. 😅
2023. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a 36. hét után is voltam (talán a 38. héten), vérnyomást mért, súlyt, szívhangot hallgatott. Szóval a szokásos.
2023. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!