Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Baj, ha nem járok védőnőhöz,...

Baj, ha nem járok védőnőhöz, csak az sztk-s terhesgondozásra? Mi lenne az ő szerepe?

Figyelt kérdés
Megkaptam a kiskönyvet,azonkívül egyszer voltam a 16.hét környékén. De semmi értelmét nem látom,felhívni alig lehet,hogy időpontot kérjek, és bármit mondok vagy kérdezek,a válasza jólvan. A 16.héten azt mondta,hogy felhív következő héten a vérnyomásom miatt,de azóta sem hívott. Most vagyok 27 hetes.
2018. okt. 4. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes ez. Nálunk a védőnő az sztk-s terhesgondozás része. Ugyanakkor, ugyanott "rendel" mint az orvos, hozzá kell bemenni először, lemér, vérnyomás... elkéri az új papírokat és beviszi az orvoshoz, utána mehetek oda. Havi egyszer így látom.
2018. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vérnyomást és a súlyt méri, szerintem is felesleges, de sajnos kötelező. Nálunk ő ad beutalókat is, illetve mivel még nincs egy éves a nagy, ezért most havonta járok a másodikkal, tavaly csak 5x voltam amúgy végig.
2018. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából az a lényeg szerintem, hogy járj valakihez terhesgondozásra. Ez lehet nőgyógyász, szülésznő, védőnő stb..

Pl. én egész terhességem alatt csak védőnőhöz jártam. Ő adta a beutalókat, vele beszéltem meg a vérvétel, UH eredményeket, mért vérnyomást, súlyt. Sok mindent meg lehetett vele beszélni, minden kérdésemre tudott válaszolni, és minden alkalom végén mondta, hogy mikor menjek legközelebb.

Azért lehet, hogy meg kéne próbálnod felvenni vele a kapcsolatot, mert elvileg ki kell majd mennie szülés előtt hozzátok, megnézni hova érkezik a baba, meg miután megszületett a kicsi, kb. havonta kell majd menni hozzá megint, akkor már a babát fogja mérni stb..

2018. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!