Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A második trimeszteri vérvétel...

A második trimeszteri vérvételre mikor mentetek?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt kérte par hete, hogy a következő alkalmunkra csináltassam meg a vér+3 pontos cukortesztet. De még csak 22 hetes vagyok, és úgy emlékszem anno 24.hetesen mentem. Vagy inkabb még annal is később.
2023. jún. 28. 07:33
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én 3 hétig kerestem a kiskönyvem, de nem bírtam feladni, hogy meglegyen, tudtam, hogy itthon van valahol. Úgyhogy emiatt csak a 28. héten mentem el. Mindenkit csak a 120 perces cukor érték érdekelt, az nem, hogy mikor mentem.

Amúgy ha valahol gyanús, hogy szó lehet cukorbetegségről, ott akár 16 hetesen is elküldik a kismamát. Nekem több ilyen ismerősöm van. Mondjuk ott csak a cukrot csinálták, az általános vérvizsgálatot nem.

Ha most mész általánosra is, akkor menj majd a harmadik trimeszterire is minél előbb, és szerintem úgy rendben lesz. Ha esetleg aggódsz, bármikor kérheted a nőgyógyászt, hogy írjon egy extra beutalót.

2023. jún. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában a 24.-26.héten csináltatják, ami betöltött 23 hetet jelent. Én akkor mentem első terhességnél, most is akkor tervezek. Szerintem nincs gond ha egy kicsivel előtte csináltatod meg.
2023. jún. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

24+4 mentem



De nekem volt 16 hetesen is előrehozott

2023. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem gondolnám, hogy ok lenne az aggodalomra, esetemben. Biztos csak rábiztosít az orvos.

Inkább az a bajom hogy 4 hete voltam nála és annyira zsúfolt lett az elmúlt időszak, hogy egyszerűen nem rudtam beiktatni, most meg már kapkodni nem szeretnék.

2023. jún. 28. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 25.héten mentem.


29+2 hkm

2023. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, hogy egy pillanatig is bármilyen érzelmet fog kiváltani az orvosodból, ha akkor mész, amikor időd van. Főleg, ha nincs cukorbetegség gyanú. Csak legyen meg valamikor. #1
2023. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!