Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szász Vivien szonográfussal...

Szász Vivien szonográfussal (Czeizel -genetikai uh) kinek milyen tapasztalata volt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 6. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak egy magánvélemény. Miért nem orvoshoz mész inkabb? Ugyanannyiba kerül a szonográfus vizsgálata mint az orvosé.
2023. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is Czeizelben voltam, szintén szonografus csinálta, de egy másik nő. Pozitív volt a tapasztalat.

Ők amúgy ezt tanulták, ebből vizsgáztak, a nőgyógyászom (aki ott szintén jónevű orvos) elmondta, hogy ilyen genetikai ultrahangot ő nem is csinál, mert nem ért hozzá, nem az ő dolga.

Tehát a szonografus tökéletesen megbízható.

2023. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem értek egyet. Persze hogy megbízható, de ha egy genetikus orvos is ugyanennyiért csinálja, akkor ő nyilván jobban ért hozzá. Amikor en megtudtam, hogy szonografushoz kaptam időpontot 30 ezerért, akkor inkább átjelentkeztem Hajdu Krisztina doktornőhöz szintén 30 ezerért. Ő az ország egyik legjobb genetikusa. Az orvosod azért nem ért hozzá, mert nem generikus orvos. De egy genetikus orvost nem lehet egy szonográfushoz hasonlítani. Nem véletlen nem csinálnak 18.heti vizsgálatot a szonogtáfusok. Azért nem csinálnak, mert a 12.hetit még kéoesek megcsinálni de a többihez már kevesek.
2023. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Ja és ezzel nem azt mondom, hogy nem jó a szonográfus. De ha már ugyanannyiba kerül, akkor inkább az orvost választom. Legalább lenne különbség árban, de nincs. Legalábbis egy éve mikor én voltam vizsgálatokon, nem volt.
2023. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
A szonografus tökéletesen ért az ultrahang vizsgálathoz, évekig tanulja és diplomája van belőle. Ha bármi rendellenességet tapasztal úgyis genetikai tanácsadásra küldenek.
2023. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szonográfus a 12.heti és a legutolsó genetikai ultrahangot végezheti, mást nem. Illetve ha utánanézel, Budapesten kívül más városokban nem igazán jellemző, hogy szonográfus végezné a genetikai ultrahangokat. Szegeden pl nem is hallottak még ilyenről. Még sztk alapon a kórházban is genetikus orvosok végzik a vizsgálatokat. Ezek ellenére egy szóval nem mondtam, hogy nem jók, bár a személyes tapasztalatom mégis negatív. Egy szonográfus 1,5(!!) kilóval kevesebbre mérte az első gyerekem, emiatt nem lehetett rögtön császárom, sürgősségi lett belőle. A második terhességemnél a nem genetikus (tehát elvileg hozzá nem értő) ORVOSom 10 gramot tévedett... Tehát ezek ellenére is lehetnek jók, ellenben ahhoz tartom magam, hogy genetikus orvosoknál biztos, hogy nem jobbak és nem is ugyanolyanok. Ezen kár vitatkozni. A szonográfus képzés (ha jól tudom, de ez nem biztos) az egyetemen belül egy fél éves képzés. Nekem csak annyi a bajom, hogy árban ugyanannyit kell fizetni, mint az orvosokért. Ha mondjuk egy tizessel kevesebb lenne, akkor mindenki mérlegelhetne, hogy mi éri meg neki.
2023. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utánanéztem. Sima egészségügyi szakirány kell hozzá, tehát egy szülésznő a fél éves képzés elvégeztével szonográfus lehet....
2023. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Lepontozgathattok, de nézzétek meg nyugodtan a Szent Margit kórház fizetős genetikai vizsgálatait. Ők is különbséget tesznek szonográfus és orvos között árban is. Lehet választani orvos és szonográfus között. A magánrendelők csak kihasználják, hogy fogalmuk sincs az embereknek, hogy a szonográfus nem orvos.


[link]

2023. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Off, de teljesen egyetértek a #3-al!

Egy genetikus orvos évekig tanulj a genetikát a kezdetektől.. továbbképzések, orvosi találkozól stb, folyamatosan benne vannak, én is csak genetikus orvoshoz mennék a nagy uh-ra (12 és 18 heti!). Babamozi, egyéb meg abszolút lenet szonográfusnál. Őket sem lenezni, se degradálni nem szeretnem, de nem véletlenül van valaki neve előtt a “dr” kifejezés.

Amúgy a kerdésben lévő hölgyet nem ismerem, a Czeizelben biztosan mindenki rendben van, de kérdestől független én is genetikust választanék.

2023. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves 7. Válaszoló. Előbb tájékozódj légyszíves,mielőtt butaságokat írsz. Ahhoz,hogy az ember szülésznő legyen 4 évet tanul egyetemen. Utána két év mester képzés után lehet szülész-nőgyógyász szonográfus +3 év szakmában eltöltött gyakorlattal kell rendelkezni. Nyilván egy genetikus orvos tudása lehet magasabb,de ne nézzük már le a szonográfust aki 6 évet tanul ahhoz,hogy dolgozhasson a szakmájában. Pécsen pl a 12. Heti uh-t szonográfus végzi. Szülésznőként pedig ugyanúgy kötelező a szakma csoportos tovább képzés ahhoz,hogy a működési engedélye meglegyen egy szakdolgozónak. Tehát ugyan úgy megy az ember konferenciákra,folyamatosan képzi magát,hogy a tudása mindig friss és megfelelő legyen, akárcsak egy orvos.
jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!