Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A streptococcus szűrés mennyir...

A streptococcus szűrés mennyire "veszélyes"?

Figyelt kérdés
Nyitott külső méhszájjal ajánlott elvégeztetni? Nem fog gondot okozni? Pl szülés beindulast, ha ott piszkálják
2023. júl. 10. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha nem ajánlott, akkor nem csinálják.

Mit mondott az orvos?

2023. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Egy fültisztító pálcát dugnak a hüvelybe, ennyi. Szerinted mégis mit okoza???
2023. júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
36 hetesen végezték el nálam, szintén nyitva volt a külső méhszáj. Lényegében csak egy kenetvétel, fájdalommentes, semmilyen problémát nem okozott.
2023. júl. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, nem okoz semmi ilyet.
2023. júl. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrètan 1-2 cm-re bedugnak egy pálcikàt


Ennyi

2023. júl. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak az gond, ha a méhszájat piszkálják. Kérd meg nyomatékosan az orvosod, hogy hagyja békén a méhszájat. Jó a strepto szűrés (vagyis hát...jobb, mint az alternatíva), mert anélkül automatikusan nyomják bele az antibiotikumot az újszülöttbe.
2023. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Majd 24-én fog időpontot adni a szűrésre, meg előtte megnézi kézzel szokta a méhszájat. Mondjuk ez is bosszantó, de hát nem szólok inkább, csak tudja az orvos. Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. júl. 10. 22:53
 8/10 anonim ***** válasza:
A hüvelykenetet a hüvelyből veszik meglepő módon, nem a méhszájból. Nem tud okozni semmit, legalábbis nem nagyobb eséllyel, mint ha levágod a körmöd a kislábujjadról.
2023. júl. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

miert bosszanto hogy megnezik a mehszajadat?! 😂 ez egy vizsgalat, ahogy radrakjak az UH-t, tajekoztato jellegu az orvosnak

egyebkent ha annyira zavar, nem kell hozzajarulnod es szimplan le foga irni a doki hogy telintettel hogy a kismama nem jarult hozza, nem keszult bimanualis vizsgalat

2023. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Friss infóm van ezzel kapcsolatosan. Synlab - Streptococcus B. vizsgálat. Adnak egy fültisztítópálcikához hasonló valamit, picit hosszabb, illetve egy kémcsövet, melyben zselés anyag van. A pálcikát feldugod magadnak a hüvelybe, párszor megforgatod és beleteszed a kémcsőbe. Használj kesztyűt és érdemes előtte sima vízzel megmosakodni, minden vegyszer nélkül. Ezt beviszed a Synlabban, fizetsz 4800 Ft-ot és pár nap alatt megvan az eredmény. Nem mertem én sem mélyen feldugni a pálcikát, tartottam töle, hogy így nem lesz sikeres a teszt, de az lett végül. Azért osztom meg ezt, mert nem tudom járt-e úgy valaki, mint pl.én. Nálunk ugyanis már nem kötelező a vizsgálat, S államiba hiába mentem be, nem veszik le, csak magánúton lehet kérni. Magánorvosok itt még csak Tritonban és ilyen helyeken vannak, ahol egy ilyen vizsgálat is 38.800 Ft lenne. Így tettem egy próbát és le lettem tesztelve 4.800 Ft-ból. Szégyen a mai eü, meg kíváncsi vok mire fizetek tb-t, de ez most nem téma. Csak ezt szerettem volna megosztani veletek, hátha segít más kismamáknak is.
2023. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!