Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A streptococcus tényleg olyan...

A streptococcus tényleg olyan nagyon veszélyes a terhesség alatt? Tapasztalat? Nagyon aggódom!

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok, és a dokim most mondta, hogy bennem van ez a fertőzés, és hogy kezdjem el az antibiot, amit felír. Így nem lesz semmi baja a babámnak?? Nagyon, nagyon aggódom!
2010. szept. 17. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
17 hetesen még felesleges kezelni. Nagyon nehezen lehet kiirtani és 2 hét alatt akkor is visszajön. Nekem mindkét terhességem alatt volt, csak a szüléskor kaptam antibiotikumot, teljesen egészséges lányaim születtek. Remélem nálatok is minden rendben lesz.
2010. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt vettem ki a sok ezer írásból, hogyha zárva van/marad a méhszáj, akkor nagy baj nem lehet, mert nem ér el a babához a fertőzés. Gáz akkor van, ha kinyílik.

Vetélést, koraszülést okozhat ilyenkor.


Ha zárt a méhszáj, akkor ne félj, szülés alatt kapsz antibiotikumot és a baba is kap-nálunk így volt.


Nálam terhesség alatt is kezelték, mert volt tünete - folyás- akkor kezelni kell.

2010. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

normális orvos nem ad rá antibiotikumot, csak szüléskor, azaz vajúdáskor 2 infúzióban! Ha lement a 2 infúzió, akkor a méhlepényen keresztül megkapja a baba is és így meggyógyul Ő is.

És igen, nagyon veszélyes fertőzés, veszélyes a babádra is, de szerintem kérdd ki másik orvos véleményét is... 36. héten szoktak szűrni erre és semmiféleképpen nem antibiotikumozzák a magzatot!

2010. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát pedig én kaptam Dalacin hüvelykrémet, Klion 100-ast.

Szerencsére semmi baj nem lett.

Kisfiam már 20 hónapos

2010. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is kaptam kliont meg már nem tudom mit, szülés után pedig antibiotikumos infúziót.Próbálj megnyugodni, sok nőbe és férfiba is benne van a strepto..igaz több fajtája van nem tudom neked melyik van.
2010. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!