Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van értelme magánba járni...

Van értelme magánba járni terhesgondozásra? Te hova jártál?

Figyelt kérdés

A kórházban is elvégzik a terhesgondozast, úgy tudom, valamint már nem születsz annál, aki a terhesgondozast végezte.

Akkor mi értelme van magánba járni ezért?


2023. júl. 18. 12:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem tök helyfüggő. Nálunk normális a terhesgondozás, profik csinálják a genetikai ultrahangokat, nagyon jó UH készülék van, és megcsinálnak olyan dolgokat is, ami nincs is benne az alap gondozásban (kiterjesztett UH az első trimeszterben, nem az alap, ami a kötelező, toxoplsma szerológia, 36 hetes UH, amit már egyébként kivettek a rutin gondozásból).

De sokszor várni kell, ez tény.


Viszont ahogy az sztk nem feltétlenül szar, úgy a magán nem feltétlenül jó…. Azért lehet találni magánban elnézett finomságokat.

2023. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%

Én azért mentem magánba, mert terhességmegállapításra csak 14 hetesen mehettem volna sztk rendelésre, nem volt korábbi időpont.

Másrészt pedig azért, mert így tudtam munkaidő utáni időpontot kérni, nem kellett szabit kivenni. (itt csak délelőtt van sztk terhesgondozás)

Aztán az is indok volt, hogy az sztk-s nőgyógyász foreverezik, és a terhesgondozás nagy része abból áll, hogy a kismamára akarja sózni a túlárazott löttyöket, és vitaminokat, majd bunkózik, ha nem kéred.

2023. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ. Átfogóbb képet kaptam a dologról! Mindenkinek ment a zöld kéz, kivéve az első valaszadónak a kötekedés miatt.
2023. júl. 18. 15:54
 14/28 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, kérdezz meg valakit, akinek van tapasztalata a helyi sztk-ról nálatok, pl helyi csoportokban, én ezt csináltam, ez a legtisztább.
2023. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
56%
En maganba jartam, mert a munkammal igy tudtam osszeegyeztetni a terhesgondozast, raadasul lakcim nelkul is jo korhazba tudott beutalni az orvos. Nekem megerte. Volt, hogy este 8-kor mentem.
2023. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

1 - nem akarok minden alkalommal szabadságra jönni. Tudom jogilag az sem kell, elég lenne igazolást kérnem de kis korrekt cég ahol dolgozok, nem akarok visszaélni ezzel. Délutánonként jártam a magánrendelésre.

2 - jó, ha van egy orvosa az embernek, aki segít. Most ne ragadjunk le a szülésnél, azért ha gond van, segít annak ellenére, hogy hálapénzt nem fogadhatnak el.

3 - nálunk sajnos a kórházra jellemző, hogy lekezelik az embert, futószalagon mennek a vizsgálatok így nem lehet alapos vizsgálatra számítani.

4 - mikor NST-re így is be kell járni, máshogy beszélnek az emberrel, ha a kiskönyvben látszik, hogy nem sztk-s rendelésre járt. Ez gáz, de ez van.


Jó kórházakról csak itt olvastam. Mennyivel más lehet minden. Szóval járj utána ahová te tartozol elég jó-e.

2023. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem már eleve a vizsgálatok/kezelések speckó volta miatt jár az ember magánba nőgyógyászhoz, így később terhesgondozásra is.

Ez olyan, mint a fogorvos, ott is ritka, aki tb alapon jár, csak ott inkább a fájdalom és az esztétika miatt hajlandóak általában mélyen zsebbenyúlni, és magánrendelésre menni, viszont valljuk be, a születendő babánk mindkét tényezőnél fontosabb számunkra.

Az én dokimnàl mindig sok beteg volt, voltak már nagyobb csúszások is, ha beesett valaki soron kívül, cserébe tudtam, hogy ha történik valami és felhívom, akkor biztos behív és megvizsgál (megnyugtat), ha amúgy egy hét múlva lenne csak szabad időpont.

Ami fontos még, hogy benne megbíztam, a higiéniára is lehet, hogy jobban figyel, mint az sztk-ban, továbbá az sem mindegy, hogy ha várni kell, akkor azt milyen környezetben (és kik között) kell.


(U.i.: mikor háromgyerekes, ezáltal sokat taasztalt barátnőmnek mondtam a doki nevét, akihez kerültem és terveztem menni az első terhesgondozásra, az volt az első reakciója, hogy "Úristen! Ne hagyd, hogy megvizsgáljon!". Innentől kicsit elment tőle a kedvem 🙃)

2023. júl. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
14%

Rengeteg hülyeséget írnak itt.

A környezetedet kérdezd meg.

2023. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Drága kérdező, az első válaszadó vagyok. Mi volt szerinted kötekedés a válaszomban? Ha annak érezted, azt csak egy dolognak tudható be: maga a kérdés is pont annyira kötekedő volt...
2023. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
25%

#17 látszik hogy életedben nem voltál még tb-s fogászaton...


Milyen esztétika meg fájdalom?

A tb-s rendelésen ugyanúgy kapsz érzéstelenítőt és már vagy 25 éve nem amalgám tömés van, szóval egy sima fehér tömés pont úgy nem látszik tb alapon, mint magánban...

Ismerősömnek törött fogat pótolták porcelánból tb alapon, semmi sem látszik belőle.

Egy fogkő leszedések meg pl. nem tudom milyen fájdalma vagy esztétikája van, ami miatt egy tb-s orvos rosszabbul csinálná, miatt egy magán.


Az ilyen hülyesegek amiket itt terjesztenek hogy "higéniára jobban odafigyelnek"... Ez az ami miatt nem mernek az emberek tb-s ellátásba menni, akkor sem ha nem tehetik meg hogy magánba menjenek, pedig az ilyenek semmi másból nem fakadnak, csak abból, hogy az emberek önigazolást keresnek rá, hogy érdemes volt 250.000 Ft-ot elkölteni a magán terhesgondozásra, akkor is valójában nem.

2023. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!