Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van értelme magánba járni...

Van értelme magánba járni terhesgondozásra? Te hova jártál?

Figyelt kérdés

A kórházban is elvégzik a terhesgondozast, úgy tudom, valamint már nem születsz annál, aki a terhesgondozast végezte.

Akkor mi értelme van magánba járni ezért?


2023. júl. 18. 12:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Mert sokhelyütt az sztk-s ellátás minősíthetetlen, a felszereltség gyatra, és hát vannak olyan orvosok is, akikre ráférne egy-két továbbképzés az elmúlt 30 év orvostudományi felfedezéseiből.

És a vizsgálatokat kivárni sincs mindenkinek kedve/ideje állami ellátásban.

De miért gond neked az, ha valaki megteheti és hajlandó fizetni a "luxus" ellátásért?

2023. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Engem megnyugtatott hogy 4hetente ránéz a babákra ultrahanggal. Volt hogy kért egy kollégájával konzit is, mert elég korán meszesedett a lepény.

Tudtam hogy ha bármi gond van akkor hívhatom őt és azonnal kapok tanácsot illetve megvizsgál (szerencsére nem volt ilyen)


Mikor a magzatvíz elfolyt akkor is felhívtam, ő megnyugtatott és elmondta melyik kollégája fog műteni. Másnap reggel az első volt aki bejött hozzám, megnézte a hegemet is. Elmondta h hogy kezeljem stb. Receptet is tőle kaptam a szurikra (véralvadás gátló) mert a kórházban nem írtak fel, sőt a varratszedésemet is elfelejtették. Neki szóltam 1 hét után hogy ezt nem kellene kiszedniük? (2 hetet voltunk bent a babákkal)

2023. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Nekem megérte. Már az megéri, hogy nem ültem egész nap a rendelőben, ahol lehet, hogy végül be se jut az ember lánya... Az alapos vizsgálatok, a normális vizsgálat, az idő, meg hogy tényleg figyelnek rám, és a babára is. Aztán a szülés a kórházban volt, ügyeletesnél, de az is jó volt, hogy beszélt bent a dokim az érdekemben.
2023. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlen kell magánba járni. Nalunk (Bp.) jó az sztk is, modern a gép. De szerintem sok helyen nem ez van.
2023. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

En csak azert jartam maganba, mert nem volt felesleges idom arra, hogy 3 orat ott uljek az sztk-ban terhesgondozasra varva, mikozben elvileg idopontra mentem. Egyszer voltam, masnap azonnal bejelentkeztem inkabb a maganorvoshoz.


Munka mellett ez nem fert bele.

Maganban max amit varnom kellett, az 10 perc, de amugy meg mindig pontosan behivtak es voltak keso delutani idopontok is, ami nekem sokkal-sokkal jobb volt.

Illetve azert az is jo volt, hogy vegig egy orvoshoz jartam, sztk-ban ez szinten nem lehetett volna, mert ahhoz adnak idopontot, aki epp szabad.


Mindenki ugy csinalja kerdezo, ahogy neki kenyelmes.

2023. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az első trimeszteri genetikai uh-ra pl. nem tudtak tb alapon időpontot adni. Már a pozitív tesztnél foglalni kellett volna, vagy már amikor mégcsak tervben van a baba, nem tudom... Én laikusként elmentem a terhesség megállapításra 8 hetes várandósan a nőgyógyászomhoz (magán), majd hívtam az sztk-t hogy adjanak időpontot 12 hetes genetikaira. Éppen csak körbe nem röhögtek, hogy mit gondolok én. Itt engedtem el. Vérvételekre oda mentem, de minden mást intéztem inkább a saját dokimnál... Benne megbízok, tudom, hogyha gond van, akkor hívhatom, hogy soron kívül berendel, ha olyan van, stb. Az sztk-ról ez felénk nem mondható el amennyire hallottam, ráadásul nálunk az időpontos rendszer azt jelenti, hogy reggel 8-ra hívnak mindenkit és majd egyszer sorra kerülsz délután 1-ig. Aki dolgozik, vagy van mégegy gyereke otthon, az nem biztos, hogy ezt a "luxust" megengedheti magának.

Magánban időpontra mentem, max fél óra csúszás volt, vizsgálat és mehetek a dolgomra.

2023. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én ahol korábban laktam, ott az sztk nagyon szuperül műkődött, de elköltöztünk. Itt iszonyú gyötrelmes az sztk ellátás, úgyhogy magán (második terhesség). De ha a körzetedben jó az ellátás nem kötelező a magán, a fontos dolgokat sztk alapon is kötelező nézni.
2023. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Én tb-s ellátásra járok. Itt magánban nagyrészt ugyanazok az orvosok érthetőek el, akik tb alapon is dolgoznak, ráadásul így a heti egy magánrendelésükre ugyanúgy 3-4 héttel előre kell időpontot foglalni.


Még terhesség előtt volt sürgős problémám, azzal kezdtem, hogy körbetelefonáltam a magánokat, mindenhol közölték, hogy 3 hét múlvára tudnak időpontot adni. Felhívtam végül a tb-s rendelést, másnapra kaptam rendkívüli időpontot, tehát ha valami probléma van még elérhetőbbnek is bizonyultak, mint a magán.


Mindegy hova mész, az a lényeg, hogy bízz az orvosban.

2023. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Bármi kérdésed van, van kitől megkérdezni.

Én terhesgondozásra mondjuk pont nem magánba jártam, de sima nőgyógyászati dolgokkal igen.

És volt párszor h nagyon jó volt h felhívhattam az orvos megkérdezni valamiről. Ha nem lenne magán orvosom, nem lett volna kitől kérdeznem.

2023. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
Itt pl jó az sztk-s rendelés nem is kell órakat várni, a 4 genetikai uh-t maganba csinaltattam mindig, a többit az sztkban inteztem.
2023. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!