Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van értelme magánba járni...

Van értelme magánba járni terhesgondozásra? Te hova jártál?

Figyelt kérdés

A kórházban is elvégzik a terhesgondozast, úgy tudom, valamint már nem születsz annál, aki a terhesgondozast végezte.

Akkor mi értelme van magánba járni ezért?


2023. júl. 18. 12:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet h elviekben 25 éve nincs amalgám tömés, nekem mégis azzal tömte be a körzetes dokim még 15 éve (Nógrád megyében)

A fogkő leszedésnél is jártam úgy h elmentem ott (még ott volt a lakcímem, de már pesten laktam) Rohadtul vérzett, nagyon fájt. Pedig minden évben járok csak akkor már évek óta itt Bpn csináltattam. Hát akkor is inkább fizettem volna..... de gondoltam ha már úgy is szabin vok és van időpont, ingyen is van, miért ne?! Nah ezért!

Nem azt írtuk h mindenütt gyalázat, de sajnos több a rossz tapasztalat az sztk ellátásbsn mint a jó.

Nem véletlen h ennyi magán orvosból lehet válogatni minden területen

2023. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

20-as!

Csak körzeti fogorvosnál voltam még, ugyanis fogkőleszedésen kívül még csak tömni sem kellett eddig soha! :)

Viszont a bölcsességfogam elég rosszul nőtt, amiatt lehet magánba fogok menni... esztétika meg lehet egy implantátum is.

Nőgyógyászokról meg annyit, hogy ismerősnek már gumikesztyűsen telefonpiszkálás után csinálta meg a vizsgálatot a doki...

2023. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

#20, ez nem teljesen fekete-fehér. Volt már jó és rossz tapasztalatom is tb és magán ellátásban egyaránt. Sőt olyan is volt, hogy az adott orvos magánban kedves, normális volt, tb-re meg egy prosztó paraszt.

Olyan is volt, hogy tb-s fogászaton hozták helyre azt, amit a magánorvos elcseszett.

2023. júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Kb 16 éve járok ugyanahhoz a nődokihoz magánba... ahova megy, követem én is. Nem érzem valami nagy kiadásnak, azelőtt jó ha évente egy rákszűrés volt, most meg 20-30 ezer havonta, ami jelentéktelen manapság. Olyan rég voltam sztk nőgyógyászati rendelésen, hogy pont a múltkor gondolkodtam el, azt se tudnám hogy fogjak hozzá. Így simán csak foglalok egy időpontot neten, vagy már előző alkalommal megbeszéljük. Azt kapom amiért fizetek, senki nem türelmetlen, kapkodó, nekem megéri.
2023. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Olyan rég voltam sztk nőgyógyászati rendelésen"


Pont ez a probléma, hogy mégis így nyilvánítanak sokan véleményt a tb-s rendelésről.


Nálunk amúgy covid előtt a tb-s nőgyógyászati rendelésre is online lehetett időpontot foglalni, ki lehetett választani az orvost is, lehetett munkaidőn kívüli időpontot is foglalni.


Covid óta telefonos foglalás van, fel kell hívni a telefonszámot, mondani kell melyik orvoshoz és hogy délelőtt vagy délután szeretnél és adnak. Ha időben foglal az ember kB bármilyen időpontot kaphat reggel fél 8 és délután 6 között.

2023. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk kb. 1 óra van délelőttönként, amikor rákszűrésre lehetidőpontot foglalni államiba. Ez az egy óra szerintem ebédidő vagy hasonló lehet, mert nekem sose vették fel :)

Mivel egészseges nő jó esetben rendszeresen csak rákszűrésre jár nőgyógyászkoz, így könnyű magánrendelesre szokatni őket ezzel a módszerrel, innen pedig egyenes út vezet szerintem a magán terhesgondozásra is, ha valaki megteheti.

Az elérhetőség amúgy is fontos szempont egy orvosnál nekem, főleg terhesen, túl egy vetélésen, mikor egy csepp vérre azonnal indulnék...

2023. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont te szólod le a másikat, tapasztalata miatt, mikor te pedig kihangsúlyozod h nálatok hogy megy. Nálatok lehet h így megy, máshol pedig nem.

Sokan pedig a délutáni időpont miatt választják a magánt. A délután 4 rengeteg embernek nem megoldható, hiszen sokan fel 5ig dolgoznak.

Magánban pedig (az en dokimnál pl) van időpont este 7:45ig

2023. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem erdemes errol vitatkozni, mert mindenhol mashogy van. En videken elek, megyeszekhelyen ugyan, de siralmas a rendszer.

Budapesten, ahol van 1000 rendelo meg tobb korhaz, biztosan mashogy megy minden, de nalunk van egy korhaz es oda jarhatsz szakrendelesre is, de ennyi.


Vervetelre, ami egy sima nagylabor, tehat nem am valami specko, 3 honapot kell varni, terhesgondozas csak delelott van es oda is naggyon nehez idopontot kapni, plusz akkor ott varakozol orakat…

A masodik genetikai uh-ra probaltam idopontot kerni a korhazba (az elsore se tudtak adni), ekkor voltam 13 hetes.

Kozoltek, hogy nincs szabad idopont belathato idon belul. Cukorterheles ugyanez, megprobaltam azt is 13 hetesen kerni, gondoltam csak idoben vagyok, hat nem volt idopontjuk…🤣

En nem tudom, hogy akkor mikor is kell pontosan ezeket elintezni, teherbeeses elott 2 evvel? Na mindegy.


Szoval ha van penzed, ha nincs, konkretan belekenyszeritenek a magan ellatasba, mert nem tudsz mit csinalni.

2023. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!