Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ameddig jó az nst és a flowmet...

Ameddig jó az nst és a flowmetria addig "elvileg" a GDM nem okozott nagy problémát?

Figyelt kérdés

2023. júl. 26. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
A magzat méretét és a méhlepény érettségét is befolyásolja. Illetve szülés után kiderül, hogy cukorbeteg lett-e a baba. (A kisfiamnak megnézték.)
2023. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha kezelik a gdm et elvileg nem.lehet baj,de ez később derül
2023. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez ennél összetettem. Nekem is volt GDM-es terhességem, csúszott be 7-7.5 közötti mérés néha, ez nem okozott gondot. (Úgy értem normál időre normális méretű baba és minden egyes vércukormérés neki 3 napon keresztül tökéletes lett) Nagyon féltem tőle, hogy mennyit ártanak ezek az értékek, ilyenkor sokkal többet mozogtam, pl elmentem sétálni, csökkenjen lefele mielőbb. Hasonlóról van szó nálad vagy miért aggódsz, hogy gondot okozhat?
2023. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tökéletes CTG-vel meg flowmetriával is lehet full macrosom, diabeteses fetopàtiás a magzat…
2023. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Inzulinos gdm-es vagyok és indítani szeretne az orvos 37 héten. Ezt korainak tartom, viszont így a végére teljesen borult a cukrom, a szó szoros értelmében. Olyanokat mérek, hogy már hajmeresztő, 3-8 között. Az diab doki már nem tartja indokoltnak az inzulin emelést, mivel nem sokára indítanak. Heti 2x van nst és flow. Eddig jól érzi bent magát a baba, de azért engem nagyon idegesít a korai indítás, és hogy mennyire okoz gondot az ingadozó cukor
2023. júl. 27. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem indítottak,39.+3 ra szültem a fiam császárral és volt hogy 14 re ment fel már acukrom

Én is elégé furcsálom a 37.héten indítást az nagyon korai... :/

Egyébkent ne ijedj meg atartós kezeletlen cukor okoz gondot ha néha felugrik attól nem.lesz baj,és igazából azért mondják a 7 geletti cukrot mert abból már gyorsan 10 lehet és a 10 feletti már káros tartósan.!

2023. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Már ma pl kevesebbet ettem, hogy ne menjen fel, de így még éhes vagyok állandóan :(

Hát igazából a 31 héten volt egy nagyobb jelentőségű romlás. Utána tudtunk menni inzulinnal. De 2-2,5 hete még eléggé össze kutyulódott. Hol alacsony, hol magas :( remélem nem lesz baj

2023. júl. 28. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha éhes vagy egyél sovány túrót mondjuk naranccsal vagy 1 szem kekszet,az sem.jó ha éhezel

Mennyi ch eszel?6#

2023. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyél avokádót, minden étkezéshez, ha lehet. Az avokádó krém és a preparált avokádó nem jó, csak az, amit te hámozol meg. Elég jól leviszi a cukrot (persze továbbra se egyél sok ch-t). Egy csipet fokhagymaporral is eheted, de sót ne tegyél rá. Azon kívül, hogy 30-40-nel alacsonyabb lesz a cukor, ad telítettség érzést is, és nem leszel farkaséhes sem.
2023. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!