Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi indokolja a flowmetria...

Mi indokolja a flowmetria vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A legutóbbi NST-n minden rendben volt, az orvos annyit mondott reaktív az NST, és hogy mikor menjek legközelebb. Az ambulánslapon is csak az NST kontroll van felírva javaslatnak, azonban a konkrét NST-s görbés papíron oda van írva, hogy következő alkalommal NST és Flow. Gondolom az a flowmetria.


Tehát mivel nem kaptam semmi infót ezügyben és még rá sem tudtam kérdezni, hiszen nem említette és a leleten sem volt rajta, titeket kérdezlek, nektek mi indokolta a vizsgálatot? Vagy rutinszerű?


38+2 hkm



2023. márc. 28. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rutinszerű, minden CTG alkalmával néznek flowt is. Egyébként indokolatlan, problémás terhesség esetén van csak relevanciája nemzetközi ajánlások szerint (növekedési elmaradás, magasvérnyomás, preeclampsia, cukorbetegség, rh isoimmunisatio, ikerterhesség stb.)
2023. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Problémamentes a terhességem. A baba 1-2 héttel nagyobb a méreteit illetően.
2023. márc. 28. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelni fogják a méhlepény állpotát,mert már a végén vagy,és ráadásul a baba is akkor nagyobb,tehát,akár idősebb is lehet.
2023. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden 2. Alkalommal szoktak nézni és legalább annyira fontos, mint az nst.

Ha rossz a flow, akkor ugye az azt jelenti, hogy a baba keri gése nem jó. Jelzi, hogy a méhlepénnyel gondok vannak.


Szerintem talán a konkrét betegségszűréseken kívül ez a legfontosabb vizsgálat.

2023. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2023. márc. 29. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!