Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Flowmetria érték, kinek...

Flowmetria érték, kinek mennyi volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlthét hétfőn voltam a 30. Hetes ultrahangon ahol 29/1 naposnak mérték a babámat. Azt mondta a doki, hogy minden rendben van, a méhlepény szép viszont az áramlás a köldökzsinórban 0,8as. Holnap megyek vissza kontrollra, viszont ahogy közeleg a holnap egyre jobban félek, hogy nem fognak jó hírrel szolgálni. A baba sokat mozog, szóval elég aktív, így nem érzem jelét annak, hogy baja lenne. Valaki volt hasonló helyzetben?

#Flowmetria #30hetesultrahang
2023. máj. 29. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

31+0 napos voltam pénteken, babámat 31+1 naposnak mérték. (Feje két héttel nagyobb a koránál.)

Nekem az umbilical artéria flow 0.71 RI lett, a middle cerebral artéria flow pedig 49.53 psw.

Ezek szerint ezek az értékek sem jók? Doki azt mondta minden rendben van.

2023. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, nekem is azt mondta minden rendben, de, hogy azért menjek vissza egy kontroll vizsgálatra. Csak ha minden rendben miért kell vissza mennem? Minden mellé az van írva a leleten, hogy normális.. ezért nem értem én sem, és kicsit aggódom. Azaz egyre jobban. 😕
2023. máj. 29. 21:08
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell visszamenned valószínű, mert a babád 1 héttel kisebbnek mérte, mint kellene. Ez lehetséges a rossz áramlás miatt, de lehet genetika is ,mondjuk ha ti kicsik vagytok, vagy kisebb növésű lesz. Arra kíváncsi, hogy azóta nőtt-e. Ha most is 1.hettel ( pontosan 6 nappal) kisebb lesz ,akkor minden rendben, csak pici lesz valószínű. De ha most már nagyobb a lemaradás, mondjuk 8-9 nap, akkor valami gond lehet.
2023. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz volt az áramlás, vérhigítót kellett szúrnom a terhesség végig.
2023. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező?
2023. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ismét kisebbnek mérték, jövőheten újabb kontroll.. az lehetséges hogy a múltkor nagyobb volt a haskörfogat mint most? Vagy valamit elmértek akkor vagy most? Azt mondta minden rendben emellett. Csak mivel ez a doki is kisebbnek látta jövőhéten nézzen meg egy 3ik is. Meg fogok őrülni lassan.. 😬😬
2023. máj. 30. 13:03
 7/17 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy nem eszem valami sokat újabban, nem e lehet ez az oka, amiért a baba sem nő annyira. Vagy már nem tudom tényleg mire gondoljak. Most az áramlás is jó volt elvileg a méhlepény is rendben van. Csak akkor mi lehet a baj?
2023. máj. 30. 13:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Miért nem eszel? Amúgy ez nem okozhatja, a baba elveszi ami neki kell, max neked nem marad. Most mennyivel volt kisebb ,mint kellene? Ezek a mérések nagyon pontatlanok tudnak lenni, pár milliméter is sokat jelent.
2023. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Elég sokat mászkáltam mostanában, ügyeket intézntünk, bútor vásárlás stb.. szóval az evés az ilyenek miatt maradt el... Eszek, csak nem annyit amennyit egy olyan napon amikor semmi dolgom nincs. Ma 29/5 naposnak mérték.. szóval az 1 hét alatt 4 napot fejlődött... Csak tényleg nem értem a haskörfogat hogy lehetett a múltkor nagyobb mint most.
2023. máj. 30. 13:47
 10/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Megkérdezhetem most a flowmetriára milyen értékeket kaptál? Amúgy pár mm eltérés simán lehet mérés és mérés között. Attól függ mennyi a két mérés közötti különbség. A babák ebben az időszakban már másképpen fejlődnek. Van ami egy héttel kisebb, van ami egy héttel nagyobb. 1 hét alatt 4 nap teljesen jó szerintem, mert lehet következő héten meg gyorsabban nő majd, de az is lehet, hogy simán ilyen alkat. Nálam a baba feje nagy, a haskörfogata és a combcsontja kisebb, mint "internet szerint kellene lennie". Ha gond lenne a doki tuti szólna.

2023. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!