Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hány hetente mentek védőnőhoz...

Bogica0616 kérdése:

Hány hetente mentek védőnőhoz terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
Először 3 hetente kellett menni, azt is sokaltam most már a 35. Héttől hetente. Azt mondja, hogy ez előírás, de ez rengeteg. Az első gyereknél jó ha 6 hetente kellett menni. Nálatok, hogy van?
2023. okt. 24. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Az orvosom 4 hetente rendelt vizsgálatra, mindig előtte mentem előkészítésre. Dokinál 35 hetesen voltam utoljára, védőnőhöz nem is mentem többet. Elvileg első alkalmak egyikén alá kellett írnod a gondozási tervet, abban benne van hányszor és milyen gyakran van.
2023. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Havonta megyek hozzá, úgy ad időpontot, és nőgyógyászhoz is havi 1x megyek.
2023. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem igen kaptam tervet.
2023. okt. 24. 14:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Havonta 1x kell menni, 34 hetesen voltam utoljára, 37 hetesen megyek legközelebb, de csak azért nem 38 hetesen, mert szabadságon lesz. Szerintem többször már nem kell mennem, majd ő jön ha megszületik a baba.
2023. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is erre számítottam, de helyette hetente lehet menni. Nagy dolgokat nem csinál, mert az orvosomhoz is hetente kell menni.
2023. okt. 24. 14:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azért mert a pszichológiai értékeléseden magas kockázat jött ki?
2023. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok, ha minden rendben, akkor havonta hívom a kismamákat, 33. hét után meg én megyek ki házhoz, nagy pocakkal nem rángatom be őket.

Viszek magammal mindent ami kell a vizsgálathoz, és utána elosztjuk a témákat, 33-34. heti látogatáson babaszoba, babakelengye, alap csecsemő gondozás, 37-38. hetin kórházi csomag, kórházba jutás, szülés utáni teendők.

2023. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Magas rizikójú a terhességem, császár metszés miatt. Ez egy kis falú, de van 2 védőnő is. Lehet itt eltérő a protokol mert sok hátrányos helyzetű kismama van.
2023. okt. 24. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém azt mondta 4 hetente kéne, de ő ehhez nem ragaszkodik, elég 6 hetente, így is adta a következő időpontot. A családlátogatáshoz sem ragaszkodik, azt mondta majd meglátjuk, ha nem gond és megoldható lehet eljön. Valószínűleg a problémásabb családoknak tartogatja az idejét, és ez jól is van így (Bp. XIV. ker.). De mondta, hogy ha bármi kérdésem van hívjam vagy írjak sms-t vagy e-mailt.
2023. okt. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!