Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Európán belül másik országban...

Európán belül másik országban is elmehetek terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Van EU-s egészségbiztosítási kártyám. Most teszteltem pozitívat, de a férjemmel egy hónap múlva már elutazunk és nem is jövünk haza, csak a baba születése előtt.

Magánban biztos megcsinálják, de alapból a magyar TB terhére ellátnak külföldön is az állami kórházakban. Kérdés az, hogy a terhességemmel mit kezdenek.


2023. júl. 24. 21:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Legfeljebb az ottani rendszer szerint foglalkoznak veled, de a legtöbb helyen sokkal kevebbet idegesítik a kismamákat különbözö fölösleges vizsgálatokkal.

Másrészt külföldre ki kell váltani egy nemzetközi betegbiztosítást, másként önköltséget kell fizetned.

2023. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Azert az az eus kartya nem sok dologra terjed ki.

[link]


A terhesgondozasert biztosan fizetned kell.

2023. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, gondolkozz kicsit. Te dolgoznál akkor, ha én Juliskának fizetem ki a te munkabéred te meg ingyen csinálnád a dolgod?
2023. júl. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az EU biztosítási kártya sürgős, többnyire életveszélyes helyzetekre van, q terhesseg nem ilyen. Adott országban regisztrálni kell, fizetni az egeszsegbiztositast, és akkor ellatnak
2023. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Arra van ötletetek, hogy milyen hivatalos forrásból tudok biztos infót szerezni a témában?


"Kérdező, gondolkozz kicsit. Te dolgoznál akkor, ha én Juliskának fizetem ki a te munkabéred te meg ingyen csinálnád a dolgod?" - Nem ingyen csinálják. Ha idegen országban látnak el, akkor a magyar állam fizeti az ellátásod az adott országnak (amennyiben fizeted a TB-t)

2023. júl. 25. 07:53
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Adott ország törvényeit kell megnezned. Pl Hollandiában ha 90 napnál tovább akarsz tartozkodni, be kell regisztrálni az adott település önkormányzatán és egeszsegbiztositast kell kötni. Mivel nem említetted hova mentek, elég nehéz segiteni
2023. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha idegen országban látnak el, akkor a magyar állam fizeti az ellátásod az adott országnak (amennyiben fizeted a TB-t)"


Ha életveszélyes állapotban vagy. A terhesség nem az. A szülés max, de ott simán előfordulhat, hogy ellatnak, aztán benyujtjak a számlát, aminek egy minimális részét fogja a magyar allam rendezni

2023. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam, mert utazni fogunk Európában. Először svédországba és norvégiába megyünk, majd lemegyünk délre is, franciaországon keresztül spanyol, portugália. Nem maradunk hónapokig egyik országban sem.
2023. júl. 25. 08:21
 9/22 A kérdező kommentje:

Legrosszabb esetben befizetek magában az ajánlott vizsgálatokra :)

Nem a világ vége, csak a helyzetet igyekszem felmérni.

2023. júl. 25. 08:23
 10/22 anonim ***** válasza:
Ez esetben kotnod kell egy utazási biztosítást, ami mindenre kiterjed. Nem mindenütt van maganorvosi ellátás, pl nálunk sincs. 6. voltam
2023. júl. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!