Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező vizsgálatokat csak...

Kötelező vizsgálatokat csak államiba lehet csináltatni?

Figyelt kérdés
Már most sokadik rokonom, ismerősöm számol be irtó legalja viselkedésről ultrahang vizsgálaton. Most a sógornőmmel bántak ma állat módjára. Azt mondta neki a magánorvosa miután felhívta,hogy mit műveltek vele,hogy ezeket muszáj államiban mis megcsináltatni. Tehát akkor nem lehet egy terhesgondozást végig vinni magánban?

2023. okt. 30. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
De, végig lehet persze.
2023. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
En csak maganba jartam. Oda mesz, ahova akarsz.
2023. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De, meg lehet csinálni mindent magánban. Ez baromság, hogy a kötelezőket államiban kell.D
2023. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De lehet magánban, én akkor döntöttem el,hogy magán úton megyünk tovább mikor az első ultrahang vizsgálatnál a főorvos 2x beleakarta dugni a hátsófelembe a hüvelyi uh-t, majd én szóltam neki, hogy rossz helyen kotorászik és még a gumit se cserélte le, csak ugy belémdöfte végül azt a szrt. Hát na, megértem, hogy rossz napja volt, de mégis brutál megalázó volt, amúgy majdnem kaparásra is küldött, pedig nem volt semmi baj a babával.
2023. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2016-ban csak nst-re ésszülni mentem államiba.
2023. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyik vizsgàlat sem kötelező, és mindet meg lehet csinálni magànban.
2023. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindent lehet magánban, most vagyok félidős és csak a vérvétel miatt voltam a kórházban, illetve a háziorvoshoz mentem meg a védőnőhöz. Ezen kívül az összes uh magánban történt. A saját nőgyógyászom nyilván rendes és alapos, havonta megyek hozzá, a két nagyon uh vizsgálatot a szegedi Czeizel Intézetben csináltattuk. Végtelen kedvesség, jó körülmények, apuka is jöhetett, részletes tájékoztatás, amit államiban 10 perc alatt letudnak, azt az itteni szonográfus 40-50 percig nyomta, így nyilván sokkal alaposabban megvizsgálta a babát.

Én sajnos a 6. héten vérezni kezdtem hajnalban, amit az ügyletes orvostól kaptam, azt azóta se tudom elfelejteni. Nem kell selejtet szülni, van elég, meg ez már nem marad meg, engedjem el, majd lesz másik. Ne akarjam itt játszani a jó embert.

Ahhoz képest itt rugdos a kisfiam majdnem 4 hónappal később, szóval... Amit lehet, magánban ezek után.

2023. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2 terhességemből 2-nél egyszer sem léptem állami kórház területére. Még a háziorvoshoz se köszöntem be. Védőnő-magánorvos-magánkórház, semmihez se kellett az állami egészségügy.

De régen nekem is olyan nőgyógyászom volt (magán), akinek se az eszközei, se a képesítése nem volt meg mondjuk egy genetikai UH-hoz, a rendelőjében nem volt vérvételi lehetőség, tehát simán elképzelhetőnek tartom, hogy a sógornőd is hasonlóhoz jár, aki mint nőgyógyász teljesen rendben van, szívesen végigkíséri a terhességet, de a diagnosztikai vizsgálatokat máshol kénytelen elvégeztetni a kismamával, mert egy olyan precíz UH-gép vagy vérvétel nála nem elérhető. Ez nem azért van, mert "kötelező" lenne államiban csinálni mindezt.

2023. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, akkor a magánorvosának vannak komoly szövegértési problémái. Semmilyen vizsgálatra nem kell menni államiba.
2023. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha akarnék még egy gyereket, akkor mindent csakis és kizárólag magánban csináltatnék. Nem csak a sok tuskó alpári orvos miatt. Ezt a férjem is alátámasztja, aki szintén orvos. Ha vele akarnék gyereket vállalni (előző kapcsolatomból már van 1), ő alapból nem is engedbe államiban szülni és a gondozást végeztetni. Egyszerűen elavult 70-es évek beli módszereik vannak és ez nem jó. Ki vannak égve és minden a betegen csattan.
2023. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!