Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért olyan nagy baj, ha egy...

Miért olyan nagy baj, ha egy baba beteg lesz? Mi értelme van annyi vizsgálatot csináltatni?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, viszont néztem már youtube-on erről szóló videókat. És teljesen elszörnyedtem, hogy mennyi, akár fájdalmas vizsgálatot is elvégeznek, hogy megállapítsák, nem-e beteg a baba. Viszont ha beteg gyerek születik, akkor ha a szülők lemondanak róla, vagy ha nem is mondanak le, de az az állam kárára megy. Viszont én nem tartom annyira jónak, hogy kb kísérleti nyulat csinálnak a terhes nőkből, hogy az államnak utána kevesebbet kelljen egy sérült emberre költenie, amikor közben meg az országban milliárdokat lopnak el.


Régebben nem érzelgősködtek azon annyit szerintem, ha a természetes szelekció által egy beteg gyerek életképtelen volt, és így hamar meghalt. Most meg, hogy mindent bebiztosítsanak, kb megkínozzák a nőket.


Én néha szeretnék gyereket, viszont emiatt, hogy ilyen szintű megfigyelésnek van kitéve az ember, nem is mernék bele kezdeni.



2023. ápr. 20. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

Miért olyan nagy baj?

Nevelnel szívesen egy súlyos szívbeteg gyereket?

Vagy Down szindrómasat?

És ezek még ilyen kis "csipcsup" betegségek.

Mivan ha az élettel összeegyeztethetetlen betegsége van??

Inkább szuljem meg 18 hetesen mintsem szülés után haljon meg,es akkor keljen temetni.

Értelmetlen a kérdésed...

Miért kell vizsgálni. Jesszus.

Inkább ingyenessé kéne tenni az ilyen vizsgálatokat hogy akinek nem telik rá is eltudjon menni egy ilyenre.

2023. ápr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki lenne képes lemondani a beteg gyerekéről és hátrahagyni, mint egy lyukas zoknit.

Egy beteg gyerek anyagilag is simán romba dönt egy családot (állami támogatás ide vagy oda), érzelmileg meg meginkabb padló.

Én mindenképp megpróbálnám elkerülni, hogy beteg gyereket hozzak a vilagra, sem a gyereknek, sem a szülőknek, sem az esetleges testvéreknek nem jó.

2023. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Te mit szívtál? Senki nem kísérletezik a nőkön. A nők maguk akarják azokat a vizsgálatokat. (Amúgy konkrétan milyen fájdalmas vizsgálatra gondolsz?) Mert nem akarnak sérült gyereket nevelni és azt se gondolják, hogy mindegy, ha beteg, majd neveli az állam, én meg csinálok másikat.

Troll vagy?

Amúgy jobb, ha ilyen gondolkodással nem is vállalsz gyereket.

2023. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi fájdalom nem volt vettek vért, na a 250 ezer az fájt de legalább kiderült hogy sajnos beteg lett volna, a hasbaszúrás sem fájdalmas.

A downnál nem lehet tudni mennyire súlyos lehet élet képes, de lehet olyan szintű hogy kb vegetál szenved.

Inkább szenvedek 10 percet csak a gyerekemnek ne keljen egy életen át, se a betegnek sem a meglévőnek akire ott matad a beteg ha nem leszek.

Ha lenne gyereked tudnád hogy egy anya ha tehetné minden fájdalmat átvenne a gyerekétől csak ő ne szenvedjen.

2023. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vért vettek abból lett a genetikai teszt. 1 perc volt az egész és nem fájt,hogy te milyen kísérletezésről beszélsz nem tudom. Ha az ultrahangra gondolsz ott is csak fekszel és pár perc alatt megmondják a tutit havonta egyszer,na bumm. Inkább is mint q halva szülés vagy egy teljesen fogyatékos nevelése halálomig.
2023. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésre azt mondanám, hogy egy nagyon beteg gyerek keményen próbára teszi a családot, testben, lélekben, erőben és anyagilag is. Egy beteg gyerek ellátása első sorban nem az állam, hanem a család kárára megy. Az állam - elvileg - biztosít dolgokat, gyakorlatban még ha van is lehetőség, hogy ezt igénybe vegye a család, ott is sokszor utána kell járni, ki kell harcolni, meg kell szervezni stb. Na meg amit az állam biztosít, az általában nem elegendő ahhoz, hogy a lehető legjobban fejlődjön a gyerek.

A második kérdésnél pedig mindenki maga dönti el, hogy mi és mennyiért éri meg neki. A szomszéd lelkiismereti okokból pl. csak a kötelező vizsgálatokra ment el az 5. gyerekénél, pedig már nem volt fiatal. Mielőtt bárki tudatlannak tartaná: gyermekkórházban dolgozott, valószínűleg látott pár beteg gyereket és volt némi sejtése, mivel járhat. A sógornőm a másik véglet, ők sok százezret ráköltöttek ezekre a vizsgálatokra, például a Nifty és a Prena teszt is megvolt, én ezt már túlzásnak éreztem, de az ő dolguk.

2023. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát téged kényszerítenélek ezek után hogy szüld meg és neveld fel a súlyosan beteg gyereked. Gondolom van rá pár száz milliód igaz?


Unokatestvéreméknek a gyógytorna+ fejlesztések(nincs állami támogatás) évi 8 millió

külföldi műtét(itthon nem csinálják, nincs rá támogatás, de kell az életminőség javulásához) 2 hónapos otttartózkodással és rehabilitációval 120 millió


a speciális étrendről és egyebekről nem is mesélek.

2023. ápr. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nincsenek különösebben fájdalmas vizsgálatok, hacsak a vérvételre nem gondolsz, bár azt nem nevezném "szörnyen" fájdalmasnak. Uhal vizsgálnak szinte mindent, az meg nem fáj.


Másrészt saját részről inkább 10 abortusz, mint egyetlenegyszer is szülnöm keljen "feleslegesen". Na a szülés az valóban a kínok kínja, és ha már bevállalom, akkor inkább vegyenek tőlem vért meg minden, de legyen egészséges a baba...

2023. ápr. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom 🙈🙈🙈🙈
2023. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Te normális vagy, ne haragudj? Szerinted ugyanolyan 14 hetesen abortálni egy magzatot vagy megszülni 2 napig szeretni, végig nézni, hogy meghal, szenved, eltemetni majd gyászolva felépülni a szülésből? Vagy felnevelni egy nagyon súlyosan beteg embert, aki csak szenved? Nem az állam kénye kedvét nézzük, mert pontosan tudjuk, hogy a sérült gyereket nevelőknek első perctől elengedik a kezét. Neked nem kell ilyen vizsgálatokat csinálni, ami nem értem miért fájdalmas amúgy? Az uh? A vérvétel? Hűha.
2023. ápr. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!