Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Minden esetben menzesztől...

Minden esetben menzesztől számolják?

Figyelt kérdés

Utolsó menstruációm október 13.

Ez alapján 6+2 terhes vagyok, viszont a ciklusaim 26-34 nap hosszúak voltak, és ha a 34 napot veszem alapul akkor valójában csak 5 hetes vagyok. Vagy rossz elgondolás???


nov. 27. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A heteket kell számolni, amennyi naptár szerint eltelt. A ciklusaid hosszúságának nincs köze hozzá. 6 hetes vagy.
nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Hogyne lenne köze hozzá a ciklushossznak? Ha valakinek egy héttel hosszabb, mint 28 nap, akkor az egy héttel később ovulál és egy héttel kisebb lesz a terhesség is…

Majd az UH-n módosítanak, ha kell.

nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
#2-es a világért sem szeretnék beléd kötni, de a terhességi heteket a menstruáció első napjától számolják. Így tökmindegy, hány napos a ciklusa vagy hogy mikor volt peteérése :)
nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A terhességi hetek az oké, hogy menzesztől számolják. De attól az embrió kora szerintem nem mindegy, mert a legrövidebb-leghosszabb ciklusom miatt több mint egy hét is lehet ide vagy oda..
nov. 27. 11:04
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem mindegy az embrió kora? Akkor szokták ezt nagyon firtatni, ha két kolbászt lógatnak a fazékba és nem tudják, melyik az apa. De ha nem, akkor miért fontos?
nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te mekkora suta vagy, jó isten🤷🏼‍♀️
nov. 27. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
De a kérdésre nem válaszoltál, miért fontos?
nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert érdekel minden ehhez kapcsolódó téma. Remélem kielégítő választ kaptál.
nov. 27. 11:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó menzesztől számolják, tehát 6+3 naposnak számítasz.

A 12. heti ultrahangon meg majd pontosítják a kiírt dátumot, meg a magzat korát.

Ha lombikos lennél, és percre pontosan tudnád a beültetés dátumát, akkor is az utolsó menzeszt vennék alapul.

Az én menzeszem is változó hosszúságú, kb. ugyanúgy 5-7 nap a különbség a legrövidebb és a leghosszabb ciklusom között, az utolsó vérzésem 22.05.11 volt, a kiírt dátum az alapján 02.15 volt, aztán a 12. heti ultrahangon (menzesz alapján voltam 13+5 napos) a kiírt dátumot módosították a fiam méretei alapján 02.18-ra..

Aztán az összes többi ultrahangon nagyobb volt, mert ott már kezdett “beütni” a genetika (magasak vagyunk)

a 30. héten már valami 1,5 héttel nagyobbnak mérték, végül 36+5 (menzesz szerint) naposan szültem 50 centi, közel 3 kg-os babát, meg is kaptuk a koraszülött “státuszt” de volt nála jóval kisebb időre született baba is, szóval.. kicsit vicces volt.

Azóta makk egészséges 10 hónapos nagyfiú.

nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

3: A világért se akarlak elkeseríteni, de szülészeten dolgozom, pontosan tudom, hogy hogyan számolják a terhességi kort.


Rendszeres ciklusok esetén az utolsó menzesztől, KORRIGÁLVA a ciklushossz szerint.

Ha rendszertelen a vérzés, vagy a menzesz és a 12 hetes UH-n mért méret között nagyobb a különbség, mint egy hét, akkor pedig az UH alapján.


Szerinted ha valaki szoptat és nem menstruál, úgy esik teherbe, akkor majd az előző terhesség előtti utolsó vérzéstől számolják?

Vagy ha valakinek 3 havonta jön meg a vérzése és egy 70. napi ovulációból lesz terhes, akkor a menzesz alapján számolják?

Nyilván nem. Ha valakinek hosszabb ciklusai vannak, akkor korrigálni kell. Értelmes orvos meg is teszi, a többi meg emiatt indítja korábban a szülést...

nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!