Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha én majusban estem teherbe...

Ha én majusban estem teherbe és mondjuk 15 . -énvolt az utolso menzeszem es rá 5 napra történt az ami miatt terhes lettem + még rájön a beágyazódás akkor miért pont a menzesztől szamitjuk a heteket?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek nőgyógyaszhoz ő látja h pl . nem 8 hetes vagyok ( menzesztol szamitva) hanem csak 7 mert kesőbb volt a szex és még pluszba a beágyazódas?!
2016. júl. 20. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a menezstöl számítják, mert az a biztos dátum, a többi nem. A legtöbben eleve nem tudják, melyik napon estek teherbe.


A másik meg, hogy a szülés kiszámolt dátuma alig térne el az egyes esetekben, a baba meg akkor születik, amikor akar, nem a kiszámolt idöben.

2016. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a menzesz időpontja biztos, a többi meg nem. Még ha pontosan tudod is, hogy mikor volt az esemény, mivel a spermák napokig is élhetnek, a megtermékenyítés napját nem tudod, ahogy a beágyazódásét sem.

Ha több hét az eltérés a menzesztől számított kor és az UH alapján számított kor között, akkor legkésőbb a 13. heti UH alapján szoktak korrigálni.

2016. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért számolják az utolsó havi vérzéstől mert az egy fix dátum mindenkinek. Azt, hogy pontosan mikor esett teherbe nem tudja senki biztosan max. sejti. Ha az UH alapján nagyon eltér a baba mérete az így számított terhességi hetekhez akkor szoktak korrigálni.
2016. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés már régóta fogalmazodott bennem ugyh megkérdezek még mast is. Szóval én nem vagyo ilyen helyzetben :) Mint ahogy már a kerdesnel leirtam tovabb folytatva: ha pl az ember elakarja vetetni a babat akkor szamit ott az a 4-5 nap pluszban? remélem értitek mire gondolok .
2016. júl. 20. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor ki derült hogy babát várok menzi szerint 11 hetes terhesnek kellett volna hogy legyek a doki 5+4 hetes terhességet állapított meg és a 12. UH-n sem volt eltérés az volt jó amit a doki megállapított.
2016. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De te nem vagy terhes..
2016. júl. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Épp akartam írni én is, hogy a menzesz sem fix. Hasonlóan az egyik válaszadóhoz nálam is hatalmas volt az eltérés, menzesz szerint több mint 9 hetes kellett volna, hogy legyek, de a valóságban alig töltöttem be a 6. hetet. És a későbbi kontrollokon is beigazolódott, hogy az első UH igazat mondott. Tehát a menzesz szerint való számolás sem szentírás.
2016. júl. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!