Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Lehet így csinálni a terhesgon...

Lehet így csinálni a terhesgondozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő héten megyünk az első vizsgálatra és már gondolkodunk, hogy kéne a későbbiekben intézni a vizsgálatokat (anyagi megfontolásból).

Én eredetileg magánban szerettem volna mindent a laborokon, nst-n kívül, de olyan drága lett a magán ellátás, hogy azt a pénzt inkább a babára költenénk.

Így most az a terv jutott eszembe, hogy az első vizsgálatot és a genetikai UH-kat csináltatnánk magán úton, minden mást pedig a kórházban.

Amúgy a szülészet frissen felújított és az orvosok 90%-a szuper. Egyedül az oda járó “közönség” ami necces meg hát a leterheltség - idő hiány.


Szerintetek lehet ezt így?

Amúgy a genetikai UH-kon kívül van máskor is sima ultrahang vagy bármilyen egyéb vizsgálat (államiban)?

Vagy van esetleg tippetek, hogy a legjobb?


Előre is köszönöm!



dec. 12. 15:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy az is fontos, hogy a férjem is bejöhessen 1-1 ultrahangra, a kórházban meg gondolom nincs erre lehetőség :(
dec. 12. 15:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van bármilyen vizsgálatra egy kísérőt magaddal vinni, akár terhes vagy, akár nem. Nem muszáj csak államiba vagy csak magánba járni, csináltathatod a nagy uh-kat magánban, a többit pedig a kórházban.
dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
A kórház nem fogja beengedni, hallottam olyat hogy a monitort is elfordítottàk hogy az anya se lássa. Képet nem adnak.
dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

ott és olyan vizsgálatot csináltatsz, amilyet akarsz. Valaki csak szülni megy az államiba, mindent magánban vizsgáltat. Valaki mindenre államiba jár. egyik sem jobb vagy rosszabb. és ugye vannak az átmenetek. én is pl a 3 genetikait magánba csináltattam, a többit a kórházban.


nálunk bejöhet 1 kísérő államiban is. képet is adnak. de csak a genetikaikon csinálnak uh-t

dec. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk az UH-ok úgy néztek ki, hogy a 3 kötelezőre külsős helyre küldött az orvos, ott 2 délelőtt TB-s kismamákat néznek, a többi magán. Itt annyi különbség volt a magánhoz képest, hogy nem vihettem kísérőt és nem kaptam fényképet, de a készülék jó képet adott és lelkiismeretesen vizsgált a szonográfus. A többi állami nőgyógyászati vizsgálaton vagy volt UH vagy nem, de kísérő nem jöhetett be. Más orvosnál az összes UH az SZTK-ban volt, ő havonta vizsgált és mindig volt UH is (azt a terhességemet magas kockázatúnak ítélték). Kísérő ott sem volt, de egyszer adott képet. Szóval még ugyanabban a rendelőben sem egységes.
dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én államiba jártam, csak a nagy UH-k voltak, közte nem csináltak uh-t. Nálunk bejöhetett kísérő, képet nem adtak de a monitort le lehetett fotózni. A többi terhesgondozási alkalom az egy súly és egy vérnyomás mérésből állt. A 3. nagy UH-n mivel faros volt a baba 2 héttel későbbre visszahívlak, akkor is volt UH és minden nst után is ameddig be nem fordult. Ha be lett volna fordulva lehet csak a 37. heti nst után lett volna UH.


Nem bántam meg hogy csak államiba jártam, végig normális volt mindenki, szülésnél is kedvesek voltak.

dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

12.heti genetikain kívül minden államiban volt.

A doki a terhesség megállapításon már adta a telefonszámot down szűrésre, a Többit mind ő csinálta.

Egyetlen hátránya hogy fél nap volt minden nst, de a többi ok volt, a szülés is.

dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csinálhatod, persze, bár nem értem, hogy a 3 genetikain kívül mit szeretnél még csináltatni as államiban? Ott nem csinálnak több genetiakit, nincs több vizsg@lat normál esetben, csak NSt a végén.
dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# ezt így azért nem jelentenem ki. 2021-ben és most is a Bajcsyba jártam, akkor apuka nem jöhetett be, de 12.hetire amúgy beengedik, most is bejött velem.

Amikor megnéztek mindent a baban, felém fordítottak a monitort és megmutatott rajta mindent, képet is kaptam, sőt a 18 hetesen 4d-re váltott és olyan képet is kaptam.

Úgyhogy ezt kórháza valogatja

dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, én is pont így csináltam. Egyébként engem magánban sem hívtak be többször UH-ra, mint a megállapítás + a 3 genetika, szóval azok ott mentek, minden más (laborok, cukorterhelés, nst, szülés) pedig államiban.
dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!