Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetente jártok nőgyógyász...

Hány hetente jártok nőgyógyászhoz terhesgondozásra? Milyen vizsgálatokat csinálnak olyankor?

Figyelt kérdés
Nekem 4 hetente kell és most pont azon a napon, amikor letelne a 4 hét, külföldön leszünk. A nőgyógyászom hetente egyszer rendel magánban, szóval most 5 hét jönne ki, ugye ez nem gond? Plusz nála minden alkalommal van egy méhszájvizsgálat, elmondom, ha épp van valami panasz és ennyi. Mindenkinél így zajlik? Ha ultrahangot is szeretnék, arra külön kell időpontot kérni, mert ott csinálják azt is, de egy másik orvos. Szerintetek arra szükség van minden alkalommal?
2017. jún. 20. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem kéthetente kellett mennem. Vittem a papírokat amiket közben kaptam: ultrahang vagy vérvétel, bármi. Megnézte és aláírta. Igazából ennél többet nem csinált (vagy nem akart?), méhszájat csak az utolsó hetekben nézett, közben egyszer sem. De gondolom minden doki más.

Igazából mindig megkérdezte, hogy minden oké-e, van-e valami gondom bajom? Ha nincs akkor mehettem tovább..

2017. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy nekem csak 3x volt összesen UH. Ezek kötelezőek voltak. Többel én nem is akartam "bajlódni". 1x mentünk babamoziba, csak emiatt szerettem az Uh-t :)
2017. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4 hetente járok a 36. hétig, onnantól hetente.

Majdnem minden alkalommal van UH, de nem ez nem olyan fontos minden alkalommal csak az első trimeszterben meg a vége fele, hogy befordult-e stb. És mindig van méhszájvizsgálat, vérnyomásmérés és a 20. héttől vizeletteszt is toxémia kimutatására. Plusz a 36. héttől CTG is. Meg persze konzultáció, a felmerülő kérdések megbeszélése.

Nem probléma ha most 5 hétre jön ki.

2017. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én kb 6 hetente mentem a magán dokimhoz. Mindig odaadta a beutalókat, mondta milyen vizsgálatokat kell elvégeztetnem, és 6 hetente találkoztunk, akkor kiértékelte az eredményeket, és ultrahangot csinált. Néha a kórházban is összefutottunk.

Nekem tökéletesen problémamentes terhességem volt, indokolatlan lett volna sűrűbben menni.

2017. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-5 hetente, csak uh van+ "beszelgetes".
2017. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sztk-ba járok, 4 hetente kapok időpontot. Minden alkalommal mérnek vérnyomást és súlyt, uh nincs ott a rendelőben (a kötelezőkre a kórházba kell menni), csak szívhangot néz. Megkérdezi van-e panaszom, értékeli az időközben elkészült leleteket, méhszájat eddig sose vizsgált. 34 hetes vagyok jelenleg. Problémamentes terhesség esetén elvileg ennyi elég is. Szerintem nem baj, ha egyszer csúszol egy hetet.
2017. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első gyerekkel 4 hetente jártam magán orvoshoz, a méhszájvizsgálaton kívül semmi más nem történt. Kb. 5 percet voltam bent öltözéssel együtt. Mivel időpontot nem kellett előre kérni, csak beülni a rendelőbe, volt, hogy nem 4 hanem 5 hetente mentem. Nem volt belőle probléma. Ha a te orvosodnál időpontot kell kérni, akkor szólj, hoyg egy héttel későbbre adjon.

Most sztk-ba járok, 4 hetente javasolt járni, de 5-6 hetente jártam az elején. Nem szóltak érte, de itt sem kellett előre időpontot kérni. Most már be fogom tartani a 4 hetet (ha nem javasolják gyakrabban). Sztk-ban szerintem a végén sem hívnak gyakrabban, meg a magán sem hívott (36 hetesen voltam nála utoljára), de van aki olyankor 1-2 hetente hívja be a kismamákat.

Uh-kat a magán nem csinált, a kórházban volt 4 kötelező (12, 18, 24, 32 héten), meg pluszban egy a 36. héten, hogy megnézzék minden rendben van-e, hogy fekszik.

Most máshogy van, voltam 12 és 18 hetesen, utána mentem volna 24 hetesen, de azt mondta az orvos, hogy olyan nincs, csak 28 hetesen van a következő. Mentem 28 hetesen is, másik orvos volt éppen, ő nem csinált uh-t, mert szerinte 30-32 és 36-38 hetesen van kötelező uh.

2017. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Komolyan mindenki 4 hetente jár? Csak az en orvosom nem akar ilyen sűrűn látni? En maganorvoshoz járok. Eddig 6 és 11 hetesen voltam. Legutóbb a 18. Hétre rendelt vissza. Ilyenkor uh szokott lenni és beszélgetés, ha van kérdésem. Normális, hogy en nem járok hozza havonta?
2017. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Normális persze. Panaszmentes terhességnél.

De pl én azért járok 4 hetente a végén meg hetente, mert úgy egyeztünk meg, hogy a szülésért nem kér pénzt és így jön ki neki egy bizonyos összeg gondolom amiért megéri neki ez. De nagyon lelkiismeretes és mindent ő intéz a kórházban is soron kívül.

Ez 12 alkalmat jelent ha 40 hétre szülsz, ami nem kevés, de én inkább erre fitetek, mint csak a szülésre. De kétszer szültem már nála, abban sem lehetett rá panasz, sőt.

Szóval szetintem orvosa válogatja. :)

2017. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, épp melyik vizsgálatról van szó. Én is külföldön voltam a 12. hétben, azt mondta, ha nem tudok hazajönni, ott kell rá elmennem. Meg tudtuk oldani. De egy sima ultrahang nem probléma szerintem, ha csúszik egy kicsit, pl nekem is már csak hathetente kell menni.
2017. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!