Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnak a terhesgondozáson?

Mit csinálnak a terhesgondozáson?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok és most megyek elsőnek. Mire számítsak. Eddig minden leletem jó.
2014. febr. 12. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy most mész elsőnek. Ha van leleted, látott orvos akkor eddig is voltál terhesgondozáson. Az az amit a védőnő és az orvos együtt végez, papírokat kapsz, kiskönyvet vezetnek, megvizsgálnak.
2014. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem így kéne kezdenem, de gondolom számítasz hasonló kérdésekre...szóval...Hol voltál 24 hétig?!?!? (bocs de érdekel)

Terhes gondozáson (sztk-ban) egyèbként minden hónapban megvizsgálnak, időpontokat adnak belgyógyászatra, Uh-ra, cukorterhelésre, vitamint javasolnak, elküldenek vérvételekre (nálam pont a 24. Héten is volt), megkérdezgetik van-e vmi problémád a terhességeddel. Stb. Most más nem jut eszembe, mert azon kattogok, hogy Hol Voltál Eddig?!?!? Bocsánat.

2014. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden beutalót a védőnő adott. A leleteket is hozzá kellett visszavinni. Vérnyomást,súlyt is ő mért.
2014. febr. 12. 08:25
 4/9 anonim ***** válasza:

annyiban pontosítanám az előttem szólókat, hogy a magánrendeléseken a 18. héttől beszélünk terhesgondozásról. Az első terhes gondozás a 18. heti UH. Odáig vizsgálat van, általános UH és általános díjakkal. Nem tudom hogy az sztkban ez hogy van, csak azért mondom, hogy lehet úgy értette a kérdező, hogy eddig is volt UH-n de kimondottan terhesgondozásra most megy először.

Terhesgondozás keretei hasonlóak a 12. heti UH-hoz, ha azon voltál, akkor ismerős lehet a hasi Uh, lemérik a babát, azt hiszem hogy méhszáj vizsgálat is van (kézzel), és megbeszélitek a meglévő lelet eredményeid (AFP, vérkép, stb)

2014. febr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
15hetesen elmentem,de akkor a védőnőm azt mondta,hogy ráérek a 20hét után menni.
2014. febr. 12. 08:27
 6/9 anonim ***** válasza:
"Érdekes" védőnőd van!
2014. febr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Felénk a védőnő csak beírja az eredményeket a kiskönyvbe, a beutalót is a doki adja. Merre laksz?

Most megnézik a babádat ultrahanggal, számítanak neki egy kort az adatai alapján, ha az közelítőleg jó akkor minden rendben. Megnézik a méhlepényedet, méhszájadat, megkérdik van-e a panaszod, esetleg megkapod a terheléses beutalót.

2014. febr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Végülis ki tudja.. Lehet méhen kívüli is a baba.. Mi neked egy védőnő diktál?


Alapból ha kimarad a menstruáció utolsó menszesztől számítva a 6-7. héten OTT A HELYED A NŐGYÓGYÁSZNÁL.. Megvizsgál, hogy minden rendben van-e. Arról ne is beszélve bár ez 10000-ből 1.. halott magzatot is kihordhatsz.. Szívhang?? arra is el kéne menni..stb.. Milyen tudatlan vagy.. :/

2014. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, olvass már vissza hogy volt ő vizsgálaton, csak ezek szerint a védőnő nem világosította fel róla, hogy azért a 22. hét előtt nem árt megejteni a 18-22. heti uh-t. Az nem baj hogy nem a 18. héten ment, sokaknál olyankorra még ki sincs fejlődve mindene a babónak, ami további aggodalmakra ad okot. a babát a 25. hétig lehet elvetetni, tehát 22. hétig bőven elég elmenni, már ha az ember kibírja addig. Én most vagyok 20 hetes, holnap megyek a genetikaira.
2014. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!