Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magán vagy sztk-s terhesgondozás?

Magán vagy sztk-s terhesgondozás?

Figyelt kérdés
Az eszemmel tudom, hogy nagyon jó nálunk az sztk-s rendelés, nekem azzal sincs bajom, hogy nem tudunk sokat beszélgetni ott... Viszont most, hogy aktuálissá válik a dolog, úgy érzem csak egyetlen, konkrét dokihoz szeretnék járni. Viszont ezt hatalmas pazarlásnak érzem. Ki tudjuk fizetni, de annyi hasznosabb dolgot vehetnénk belőle a kicsinek, így önzőnek érzem magam.
jan. 2. 10:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha alapból jó az sztk-s rendelés, akkor egyáltalán nem baj, ha több orvos lát. Több szem, tudod. Az egy orvosnak akkor van előnye, ha az állami gáz.
jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Ezt más nem döntheti el helyetted. Én magánba jártam, mert nálunk az sztk-s rendelés nem túl jó, én nem értem rá fél napokat ücsörögni a váróban, illetve problémás is volt a terhességem, szóval jó volt, hogy egy orvos gondozta végig, nem kellett állandóan új orvosnak magyarázkodni. Nekem megérte az a plusz pénz.
jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

En is maganba jartam, mert alberletben laktunk akkor es nem akartam, hogy szivassanak a lakcim hiannyal, illetve akkor meg nagyon sokat dolgoztam, szoval nem lett volna idom varni az SZTK-s rendelesen amugy sem. Olyan 300.000 Ft-ra jott ki mindennel

egyutt a 9 honap, szerintem megerte.

jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Szia nekem van saját magán nődokim akihez amugy is jártam. Nekem minden pénzt megert amikor gondom volt írtam és válalszolt. Még karacsonykor is. De az évek miatt és a sok vetélés miatt már nem csak egy orvos nekem. Ő segített mindenben és sokszor tartotta a lelket bennem.
jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

Kórházban egy 12 hetes genetikai uh 5 perc, magánban 45 percig vizsgáltak. 20 hetesnél több mint 1 óráig, 2 orvos. Előbb egy megnézett mindent (amit takart a baba, sétáltatás után újrapróbálták), aztán a másik orvos újraellenőrizte mindet.

Ha mást nem is, ezt a két vizsgálatot biztos magánban csináltatnám mindenki helyében.

jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Ha jó az állami, munka mellett meg tudod oldani a terhesgondozást, problémamentes a terhesség, felesleges a magán.

Szülésnél úgysem a magán dokid lesz ott.

jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezekszerint ahány sztk, annyi rutin.

Én tavaly előtt és kicsit tavaly voltam várandós, mindent sztk-ban csináltam. A genetikai vizsgálatok is hosszan, majdnem fél órásak voltak, mindent megnéztek, lemértek, időt hagytak, hogy csokival, kólával motiváljam a rejtőzködő babám, egy nővérke elkísért sétálni, mert mozgással próbálták felébreszteni a babát, de én szédültem. Nem akartak magamra hagyni.


Végig, mind a 9 hónap alatt figyelmesek, kedvesek voltak, pedig nem nyaliztam senkinek, nem ismertem senkit sem.

jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

én sem fizettem. 2 terhességet vittem végig sztk-ban. pedig magánra is tellett volna.

Én is a több szem többet lát alapot tartottam szem elött. 2 ismerős (barátnőm és unokatestvérem) is úgy járt, csak 1 dokihoz járt, aki nem vette észre a gebaszt. Az egyiknek a szülésnél ki kellett venni a méhét (25évesen, az első gyerek után), másiknál pedig a baba volt beteg, 1 évesen meg is halt. Mind a 2 elkerülhető lett volna.


Azt is cáfolnám, hogy futószalag és 2 perc egy vizsgálat. Náunk nagyon kedvesek és alaposak voltak.

jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%

Ezt neked kell eldönteni. Tudd, hogy sztk-san például nem mehet be beléd a legtöbb helyen a párod az ultrahangokra. Igaz, törvényileg lenne lehetőséged kísérőt vinni magaddal, de ez egyrészt nem szokta őket érdekelni, másrészt sok helyen látogatási és belépési korlátozások vannak a járványok miatt.

Nekem minden pénzt megér a saját nőgyógyászom, akiben megbízok és ha akarnám, akármikor elérhető. A legelején úgy bántak velem a körzetemhez tartozó szülészet ügyeletén, hogy oda többet nem megyek, csak ha mentő visz. Ugyanazon a napon, amikor az ügyeletes hazaküldött, hogy "csendben vetéljen el otthon", a magándokim hormonvizsgálatot kért és alaposan megnézett. A következő héten személyesen felhívott, hogy megkérdezze, mi van velem. A kisfiammal azóta a 31. hétbe léptünk.

A barátnőm ugyanoda járt államiba, az összes genetikai 10 perc alatt megvolt neki. Ő sem volt elégedett, nagyon bántotta, hogy a férje nem kísérhette el. Ezen kívül sokszor bunkók voltak vele. Én a Czeizelbe mentem, 45 perc volt a 12 hetes és 1 óra a 20 hetes. Mindent megnézett a doki kétszer is, több szögből, hogy biztosra menjen. Nekem ez az alaposság minden pénzt megér, az emberséges hozzáállásról nem is beszélve.

Mindent magánban intézek, kivéve a vérvételeket.

Ezt valóban neked kell eldönteni, ha jókat hallottál a körzetes sztk ellátásról és te ott biztonságban érzed magad, akkor jó az is. Ha ragaszkodsz a saját nőgyógyászodhoz, azt is megteheted, hogy hozzá jársz havonta, a nagy genetikai uh-kat meg kéred a körzetes ellátásban. Ja mert ugye ha államilag intézed, akkor van három uh összesen és kész. Engem megnyugtat, hogy minden hónapban ránk néz a dokim.

jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

*veled, nem beléd

Jajj :D

jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!