Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses cukorvizsgálathoz...

Terheléses cukorvizsgálathoz (OGTT) a 75 g glükózt mikor kell feloldani?

Figyelt kérdés
Megtehetem ezt otthon kb. 6 órakor vagy muszáj "frissen" a labor várójában, az első vérvételt követően (7:20-ra adtak időpontot, úgyhogy a csúszások miatt) nagyjából 8-kor elkészíteni? Úgy tudom, csak langyos vízben oldódik, az meg nincs a rendelőben...
jan. 3. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Labor, sőt vérvételes személyzet válogatja. Két ogttm volt két gyerekkel, az első elzavart a beoldottal mert ők oldják be, a másodiknál mert értetlenül néztek hogy miért nem oldottam be...
jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az első írja.
jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg kell kerdezni hogy szoktak. Nekem ott helyben csinalta meg a holgy, nem en kevertem ossze. Es nem is rendeloben voltunk, hanem a verveteles szobaban, ott meg volt csap egyebkent, bar en szerintem van a rendelokben is nalunk, de oszinten szolva en ezt sose figyeltem :D

De nyilvanvaloan megoldjak, ha nekik kell osszekeverni. Viszont ehhez tudni kene, nalatok hogy megy ez.

jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor otthon megcsinálom, nem szerencsétlenkedek vele a váróban. Szerintem itt a XI. kerületi SZTK-ban ilyenekkel amúgy sem foglalkoznak. Örülök, ha nem harapnak ketté a vérvételes "hölgyek". Múltkor úgy az asztalhoz vágta az éppen megtelt vérvételes fiolát az egyikük, hogy szétrepedt. A vérvételes helyiségben ketten-hárman veszik a vért, bent vérvételes asszisztensenként 5-6 beteg áll sorba, amíg az aktuális 2 beteget szúrják, úgyhogy mindig tömegnyomor van, ki sem lehet menni az ajtón. Abban sem vagyok biztos, hogy le tudok majd ülni arra a 2 órára, amíg elvileg nem mászkálhatok. Hiába lehet csak előjegyzett időponttal menni, a legtöbben kísérővel jelennek meg.
jan. 3. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!