Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Voltam cukorterhelésen magasab...

Voltam cukorterhelésen magasabb lett a cukrom diétáznom kell...Csinálom a diétát voltam orvosnál mondta mindent szépen csinálok jók amiket eszek bár azt is mondta nem olyanok sem az enyém sem a bava eredményei mint egy cukorbetegnek.Akkor?

Figyelt kérdés
Szépen csinálom! Volt nálam a védőnő nézte a vizeletet eddig semmi gond nem volt most mióta csinálom a diétát keton van a vizeletbe.Mi ez? Én már nem értem több bajom van mióta csinálom mint elötte volt...
jan. 14. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést.

Keton azért van a vizeletben, mert nem elég a szénhidrát. Terhesen nem lehet akármeddig csökkenteni. Ha megfelelő szénhidrát mellett magas a cukor, akkor inzulint kell adni.

jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a keton azt jelenti, hogy kevesebb széndhidrátot viszel be, mint amennyire a szervezetednek szüksége van. Ezért elkezdett más tápanyagokból szénhidrátot gyártani magának, és ennek a jele, hogy keton van a vizeletedben (és a véredben). Namost, bizonyos orvosok szerint a keton árt a babának, ergó ilyenkor több szénhidrátot kell bevinni, hogy ne kelljen a szervezetednek termelnie. Ha van diabetológusod vagy dietetikusod, akkor velük beszélj mihamarabb. Ha nincs, vagy ha nem tudsz mondjuk már holnap konzultálni velük, akkor holnaptól emeld meg a szénhidrátot napi 10 g-mal vagy 20-szal (a saját méréseid alapján döntsd el, hogy ezt hogyan érdemes az étkezések között elosztani). Amúgy most mennyit viszel be? Ugye számolod pontosan? A patikában vehetsz keton tesztcsíkot, így tudod akár minden egyes pisilésnél ellenőrizni, hogy van-e keton (vagy esetleg cukor, az is rajta szokott lenni a tesztcsíkon) a vizeletedben. Plusz gondolom méred a vércukrodat. Addig kell emelgetni a szénhidrátbevitelt, míg el nem tűnik a keton. De ha eközben a vércukrod túl magas lesz, akkor azzal is kell kezdeni valamit (akár az is elég lehet, ha evés után közvetlenül sétálsz fél órát).


Nem orvos vagyok, csak nekem is gdm-em volt, az alapján írom ezeket. Ha csak lehet, szakorvossal konzultálj.

jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem eszel kevesebb szénhidrátot, mint amennyi kell?

Nekem a diabetológus diktálta, hogy melyik étkezésre mennyit egyek, 1 hét után mikor mententem meg veszekedett velem amikor keton lett nekem is a vizeletben, hogy nem eszek eleget, éheztetem a babát! - erre ő számolta el és 5ch-val ettem kevesebbet naponta...

(180ch-t kellett tartanom (inzulin mellett))

jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze mérem voltam diabetológusnál aki átnézte miket eszek mondta tökéletes.1800/160-180 kell fogyasztanom.Amiket eszek és amiket ő mondott.Reggeli: 1db tk kenyér ,felvágott,zöldség

Tízórai: gyümölcs max 2keksz

Ebéd: ott többet ehetek tészta ,krumpli de főleg a főzelékeket tartsam elöbbre

Uzsonna: szintén valami semmi legyen joghurt keksz gyümölcs

Vacsora: az is inkább kevés legyen főzelék virsli,tojás hal ilyenek..Ezeket mondta ,egyszerűen nem értem.Kezdő vagyok mert tényleg most lettem GDM esbek írva de még a doki is mondta,hogy olyanok az értékeim,hogy nem mintha nem lennék cukros.Babánál is sem a súlya sem a magzatvíz nem lett több mint kellene...Kivagyok már teljesen nem tudom mit tegyek,hogy jobb legyen.Amiket írtam így kell enni ti ennyit ettetek csak? Vagy valaki letudná írni egy nap mit evett,hogy lássam?

Védőnő annyit mondott nőveljem a viz ivást attol jobb lesz....nem vagyok kisegítve vele...

jan. 14. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 160 v 180...
jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt a két értéket mondta
jan. 14. 21:06
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Erdemes lenne facebookon a Terhessegi cukorbetegseg csoportba belepned. Igy elsore az etkezesed sem teljesen oke, es szerintem a szenhidrat sincs meg, ettol lehet keton a vizeletben. Ott a tobbiek tudnak segiteni.
jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy olyat eszel, amit nem szabad. Hanem hogy túl keveset eszel abból, amit szabad. Tehát több borsóból legyen az a főzelék, talán másfél kenyér kéne reggel,az uzsonna joghurt mellé is mehet két keksz stb, legyen meg a napi 180 g szénhidrát mindig. De lehet, hogy 190-re vagy 200-ra fogják emiatt emelni, főleg hogy tök jók a cukraid tehát elbírsz több szénhidrátot is. A vízivás ezen nem segít, tévhit, hogy a keton a kiszáradás jele lenne.


Amiatt is lehet, hogy túl hosszú az éjszakai szünet. Este lefekvés előtt érdemes még pár korpás kekszet enni, hogy ne teljen el túl sok idő a vacsora és a reggeli között.


Nem hibáztál semmit, nyugodj meg. Csak nem jó diétát írtak elő, még be kell állítani. Ez így megy, hogy ha keton van, emelik, ha túl magas a cukor, csökkentik vagy inzulin. Ki kell titrálni, ránézésre nem tudja az orvos, hogy 180 vagy hány gramm lesz neked a jó.

jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom reggel van keton a vizeletben. Lehet, hogy kellene utóvacsora is, de ezt meg kell beszélni azzal, aki a diétát előírta.
jan. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is GDM-es voltam mindkét terhességem alatt, 160g ch diétát tartottam. Mindig mértem a cukrom evés előtt-után (előtte közvetlenül, utána egy órával), és bizony ha diétahibát vétettem, akkor voltak ott meredek mérések. Ettől még amikor ott voltam a védőnőnél vagy az orvosnál, nem láttak semmit, a babák mindketten tökéletesen egészségesek voltak, a magzatvízzel sem volt semmi baj. Ez nem jelenti azt, hogy nem kéne komolyan venni a diétát.

Én is javaslom a terhességi cukorbetegség csoportot fb-n, nekem nagyon sokat segített.

jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!