Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ismert inzulinrezisztenciám van, amiatt előre hozott cukorterhelésem volt a 14. héten, azonban megalvadt a 120 perces, értékelhetetlen lett az eredmény. A 0. perces egyébként 4,8.

Ilyen esetben mit kell tenni?

Nem szívesen ismétlem meg, hiszen tudom, hogy van inzulin problémám, szerintem nem egészséges újra terhelni 1-2-3 hét múlva a szervezetet.


jan. 25. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Már pedig ezt ismételni kell.

Bocsi, de itt most nem a te szervezeted az elsődleges, hanem a születendő baba egészsége.

jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Vagy megismétlik vagy cukorbetegnek kezelnek.


Szerintem jobb az ismétlés...

jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék, nem magamat tartom szem előtt, hanem a gyereket, hiszen ha nekem az egekben a cukrom a lötty miatt, akkor ő is kómázik rendesen.


A doki meg utóbb maga mondta, ha ez a terhelés rossz, akkor végig rossznak lesz kezelve, nem ismétlik a 24. héten, mivel felesleg terhelni a szervezetet. Ebből is gondolom, hogy ez nem okos ötlet!

jan. 25. 16:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, most is cukorbetegnek kezelnek, hiszen évek óta kemény diétán vagyok az inzulin miatt.
jan. 25. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyiban igaza van a 2.-nek, hogy te tényleg csak második vagy most. Én ezt tapasztaltam magammal kapcsolatban. A cukorterhelésen kétszer elájultam, de kb leordítottak, hogy ha még egyszer elájulok (mintha direkt csinálnám), akkor is meg kell csinálni. 🙄
jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Más a egy cukorterhelés alatt többször elájulni, mint több cukorterhelést megcsinalni.
jan. 25. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha szigorú 160 grammos diétán vagy és méred is a cukrod, akkor is jobban jársz egy jó terheléssel, legalább nem megy el 2-3 hetente fél napod a cukorgondozóban.


Én 2 hét múlva mennék megint terhelésre, ha amúgy jók az otthoni mérések. Ha rosszak, vagy határeset akkor viszont ne terheltesd magatokat megint.

jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőm, aki tudja, hogy gáz van bár nincs ir diagnózisa, simán diétázik és mér folyamatosan, és nem fog terhelésre menni. Én is így tennék a helyében, mivel ha rossz a terhelés úgyis diétázni kell, de ha jó, akkor se merném abbahagyni úgyse. Vagyis a terhelésnek nem lenne terápiás jelentősége ebben az esetben (max annyi, hogy akkor a diabetológia beutal ingyen a plusz laborokra). Viszont még ha jó is lenne az eredménye, közben akkor is 8-9 körülre menne a vércukorszintem, ami nem jó a babának.


Nem írtál részleteket, szóval nem tudhatom, hogy a te eseted is hasonló-e, szóval ez csak egy példa.

jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!