Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt felmondtam a...

Próbaidő alatt felmondtam a penny marketben. Viszont a fizetésem nem kaptam meg, pedig az 5 nap letelt, és 5 napon belül kötelező kifizetniük. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

#fizetés #felmondás #próbaidő #5 napos határidő
2023. júl. 5. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Munkanap?
2023. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Múlthéten pénteken mondtam fel.

És 3 hetet dolgoztam le

2023. júl. 5. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha múlt hét pénteken mondtál fel, akkor még nem telt le az 5 munkanap, szóval még időben van a Penny.
2023. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azóta 3 munkanap telt el. Van még idejük péntekig.
2023. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ismerősöm viszont múlthéten hétfőn mondott fel, szintén próbaidő alatt, és ő sem kapott még fizetést. Ezzel lehet valamit kezdeni?
2023. júl. 5. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg egyszerre kapod a tobbiekkel.
2023. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel lehet valamit kezdeni?"


Persze. Kormányhivatalokban található Foglalkoztatás-felügyeleti hatóságnál tehetsz panaszt. Mire kivizsgálnák, már meg is kaptad - valószínűleg a többiekkel együtt - a fizetésed.


Ezt az 5. munkanapos dolgot nagyon kevesen tartják be. Nem szokás külön bérszámfejtést csinálni a hó közben leszámoltak miatt, hiába írja elő a Munka Törvénykönyve.

2023. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hasonló helyzetben voltam szintén Pennyvel csak én 2 napot dolgoztam ott én is azt gondoltam, hogy mi van ha nem kapok fizetést de megkaptam csak sokkal sokkal később.
2023. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!