Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fogyatékosság szűrésére van...

Fogyatékosság szűrésére van vizsgálat a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Barátnőm és férje a válás határán vannak. Mos épp a kákán is csomót fázisban tartanak.

Barátnőm ma panaszkodott, hogy a férje egy idióta, mert mikor terhes volt a fiukkal (3éves), együtt voltak a védőnőnél. A védőnő feltett állítólag egy olyan kérdést, hogy volt-e fogyatékos a családban. Mind a ketten nemet mondtak.

Most derült ki, hogy a férj nagypapájának a tesója fogyatékos volt.

Barátnőm meg őrjöng, mert kellett volna valami szűrés, ahol a köldökzsinórból szednek mintát és azt ki tudják szűrni.

Ilyen vizsgálat valóban van?


márc. 11. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Nincs olyan kategória, hogy fogyatékosság.
márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ilyen szűrés. Pláne, hogy szellemi sérült lehet méhen kívül is.

A nagypapa tesója lehetett oxigénhiányos, babaként megrázhatták, vagy eshetett úgy, hogy agysérült legyen.

Akár autista is lehet, ez sem szűrhető semmilyen vérből végzett teszttel.

márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én sem találtam semmi olyant, amit barátnőm állít... sejtettem

márc. 11. 14:33
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai szűrések vannak, és az sem mindegy miért értelmi fogyatékos a rokon. Pl nagynéném értelmi fogyatékos, mert születéskor oxigén hiányos lett vagy 60 éve. Na erre semmi értelme nem lenne szűrni, mert nem genetikai. Szerintem a barátnőd se tudjamire gondol csak mondott valamit. A köldökzsinórt tudtommal őssejt kinyerésre és annak tárolasra használják, ha fizetsz, de abból az anyagcsere szűrést kivéve nem hallottam más szürésről. Ha valaki igen megcáfol makd.
márc. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

Van magzati köldökzsinór vér vizsgálat, csak semmi köze a szellemi fogyatékosság vizsgálatához:

"Köldökzsinór mintavétel


Az eljárás során a méhen belüli magzat köldökzsinórjának vénájából vesznek vérmintát. Hematológiai és immunológiai betegségek kimutatására a legalkalmasabb."


Amúgy annyiban igaza van a barátnődnek, hogy a férj részéről ilyesmit elhallgatni irtó nagy köcsögség és felelőtlenség volt, és teljesen jogosan rendült meg a bizalma a párjában.

márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól értelmezem a gyerek már 3 éves és nyoma sincs a fogyatékosságnak. Szerintem már nincs ertelme ezen örjöngeni.

Ha korábban tudta volna akkor elválik és nemválal vele gyereket? Vagy nemértem most mi változott. Kellett volna mondania a férjnek,(bár lehet eszébe se jutott, mert nemtartják a kapcsolatot) de ennyi idő után ez már tényleg nem lényeges.

márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16!

Ugyan így gondolom!

10 éve legjobb barátnőm (volt). Kb novemberben elkezdte csalni a férjét, ott bennem eltört valami a baráti kapcsolatunkba. Lebukott kb 1 hónapja a férje elött. A férje még megpróbálja helyrehozni a fiuk miatt. De barátnőm azóta teljesen megváltozott és a férjében csak a hibákat keresi. Kb ennyi az oka.

márc. 12. 07:46
 18/18 anonim ***** válasza:
A fogyatékosság lehet ezer féle okból kifolyólag. Van amit lehet szűrni (pl. a down) De van amit sajnos nem(pl autizmus) Az önmagában, hogy volt fogyatékos a családban, nem jelent semmit, egyáltalán nem biztos, hogy örökölhető. Mamám testvére down szindrómás volt, de nekünk erre már azt mondták, hogy nem jelent kockázatot gyerekvállalás szempontjából.
márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!