Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet összefüggés a tarkóredô...

Lehet összefüggés a tarkóredô (átlagosnál magasabb értèkű) vastagsága később kialakuló èrtelmi fogyatékosság vagy autizmus között?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok. 12+4 napon 2,3 mm tarkóredőt mértek. Minden más rendben volt.

Kombinált teszt negativ (igaz Down-ra “csak” 1:1050). Megcsináltattuk az alap prena tesztet is, az is negativ.

Azota is minden rendben. De sajnos en is olvasgatok es azt talaltam hogy több anya is írta, magasabb tarkóredővel értelmi fogyatékos és/vagy autista lett a gyereke.

Mivel kifiúkra ez is jellemzőbb így még jobban aggódom, ugyanus nekem is fiam lesz.

Szerintetek van miert izgulnom?



2019. nov. 29. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 12. hetes uh-n 3,6 mm volt a tarkóredő. Kisfiam már 6 és fél éves, semmi értelmi problémája nincs. Én is olvastam anno ezeket a dolgokat, és persze aggódtam is. De szerintem, persze így utólag, többet ártott az idegeskedés, mint amennyi esély volt arra, hogy gond legyen. Teljesen jó mérettel rendelkező gyerek is lehet autista, ne aggódj ezen előre.
2019. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen egészséges a babád,ne stresszeld már magad feleslegesen!A tarkóredő 3mm-ig jó!Nekunk 1.2mm volt,de szerinted pontosak ezek a mérések?Hát nem!Úgyhogy nyugi és élvezd a terhességedet! :))

32hkm.

2019. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés.
2019. nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 4 gyerekünknek 2-2,5 mm közötti tarkóredőt mértek. Egyikük halmozottan sérült, de semmi köze a tarkóredőhöz. Nem jól kezelt kórházi fertőzés miatt agyhártyagyulladást kapott, oxigénhiányt is szenvedett, mert késve tették lélegeztetőre. Másik három gyerkőc egészséges,egyikük kimondottan jó tanuló, éles elméjű.
2019. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen ne olvass ilyeneket a neten!
2019. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Valahol hátul a kisagyam nekem is azt mondja hogy ez hülyeség. Egyrészt ha baja van nem ezen illetve nem caak ezen múlik. Másrészt tudom hogy az egeszseges magzatok is sokszor szülés közben vagy után szenvednek olyan élményt ami károsodást okoz.

Remélem igazatok van, szivem mélyén tudom is! Meg azt is hogy mi már amugy is mindent megtettünk amit lehetett.

Szivem minden vágya volt eddigi életem során egy gyermek, úgyhogy igazatok van. Nem olvasgatom ilyet hanem örülök neki🙏

2019. nov. 29. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Plusz már úgysem tudod elvetetni. Ez nem elég indok rá.


Akkor minek gyötrődni ezen?

2019. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak! Külföldön elvetethetnèm ha akarnám, de nyilvan ez nem opció.

Viszont gondolom nem én vagyok az egyetlen aki egészseges gyermekre vágyik. Úgyhogy azért nem teljesen mindegy.. és természetesen elfogadom ha másként alakul (ugysem tehetnék mást) de attól mèg örülnék ha minden rendben lenne..

2019. nov. 30. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es! Rosszul tudod, beteg babát a 24-edik hétig elvesznek. Igaz 14-15 hét után meg kell szülni, de nem vagy köteles megtartani, és felnevelni egy beteg gyereket!
2022. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!