Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állapították-e meg közületek...

Állapították-e meg közületek vizsgálatokkal valakinek a magzatáról, hogy beteg, és elvetettétek-e?

Figyelt kérdés
Kiktől, és milyen segítséget lehet kapni a döntéshez? Az orvosokon kívül.

2012. dec. 11. 18:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Érdekelnek a válaszok engem is.

Kérdező beteg a babád?

2012. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Igen, egy barátnőmnél volt ilyen. A régóta várva várt babáról kiderült, hogy súlyos fejlődési rendellenessége van, ezért elvetették a babát. Az orvossal és a védőnővel beszéltek, bár benne gyorsan megfogalmazódott, hogy nem szeretnék így. Felajánlották neki, hogy egy pszichológussal és a nevelési tanácsadóban valakivel beszélhet,előtte és utána is,ő ezzel a lehetőséggel nem élt. Azóta egészséges, boldog kisfiúnak adott életet.
2012. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Nekem igen, sajnos. Végtaghiánya volt.S a legborzasztóbb, hogy csak a 21. hétben vették észre. Így volt egy "kis szülés"-nek nevezett beavatkozásom. Megindították a szülést egy külföldről hozatott gyógyszerrel, aminek az engedélyére 3 napot vártam. Egy egész hétvégét töltöttem el így a babámmal, tudva, hogy nem hozhatom haza.
2012. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

24. héten derült ki, hogy nem jó egy véreredményem, valószínű halva születik a baba. Megtartottuk, 32. héten már azt mondták, hogy nem biztos, hogy meghal, de sérült lesz valószínűleg.

Már 21 hónapos, teljesen egészséges a kislányunk. :)

2012. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3. Válaszoló! Milye nem lett volna a babának, amiért úgy döntöttetek, hogy inkább elveteted?



Kedves utolsó válaszoló! Nagyon becsűllek amiért megtartottad volna annak ellenére is hogy beteg, és látod isten mwgsegített, egészséges lett!!!

2012. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Elmentünk más vizsgálatokra is és 2 hetente genetikai tanácsadásra. Egyszer jegyezte meg a 30. héten az ügyeletes genetikus, hogy "hm...úgy látom, nem vetették el..." Ott ültem előtte nagy pocakkal. Mondom de, csak benn maradt a feje. Már tök kivoltam akkor. :(

Szerencsére találtunk normális dokit, aki lazábban állt hozzá.

A lényeg az volt, hogy így is, úgy is meg kell szülnöm (24. hét fölött már tuti), akkor inkább várjuk ki a végét. Ez volt a lényeg, persze ennél burkoltabban fogalmazta meg. :) Hát egy csodaszép, izgága kislány lett a vége. :)

Sajnálom, hogy mások nem ilyen szerencsések. :(

2012. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Azt szeretném megtudni, hogy milyen segítséget kaptatok, és kitől a döntéshez, hogy elvetetitek, vagy sem. Nagyon köszönöm a kommenteket. Nem nagyon tudok ennél megrázóbb élethelyzetet. Az írásokból az tűnik ki nekem, hogy nagyon gyors döntésre van szükség, idő sincsen átgondolni. Milyen vizsgálatok, milyen pontossággal mutatják ki, és milyen jellegű betegségeket. A végtaghiányt értem. Ha csak ennyi gond lenne. akkor megtartanánk.
2012. dec. 12. 09:14
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod milyen betegsége lesz a gyermekednek, tudsz keresni fórumokon anyukákat, akiknek úgyszint betegen született a gyermekük, és tőlük meg tudod hogy gyógyítható-e, mivel hogyan, milyen egy olyan gyermeket gondozni, nevelni...

Igazából az orvos és a védőnő nem nevelnek beteg gyermeket, nem tudják milyen lehet az élet vele!

Life network spektrum csatornán is rengeteg családról van film, a mindennapokról, milyen az életük egy beteg gyermekkel.

Ha keze, lába nem lenne, megtartanám, de ha szellemi fogyatékos lenne, Down kóros, szeri rendellenessége lenne, akkor nem.

2012. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

Én szerencsére nem voltam hasonló helyzetben, de ők igen, olvasd el a blogon ezt a bejegyzést:

[link]


Egyébként Singer Magdolna az a pszichológus, aki sokat foglalkozik ilyen esetekkel. Én őt ajánlom megkeresni, neki is van honlapja is: singermagdonla.hu meg jó az Áldatlan állapot című könyve, nem tudom, lehet-e még kapni.

Én abszolút kívülállóként (nekem két egészséges gyerekem van) azt tudom csak írni, hogy amit Singernél olvastam, hogy mit éltek át azok az anyák, akik tudták, hogy napokon belül meghal a babájuk, mert betegen vállalták, az nagyon kegyetlen lehet. Nekem az a Benedek története (amit belinkeltem) azt adta ki, hogy sokkal jobb volt összességében hagyni megszüeltni a babát, és vele lenni, megismerni és szépen elbúcsúzni tőle. Ez az édesanya rengeteget kapott attól a nagyon beteg csöpp babától. Ezért ajánlom, hogy olvad el a döntés előtt.

Mert ma azért az orvosok mindig az abortuszt javasolgatják egyetlen járható útként, pedig nemcsak az létezik. Legalább láss tisztán, és legyen tényleges döntési helyzeted.

Nekem az is nagyon fájdalmas, hogy egy nagy terhességnél ugyanúgy megszülöd a babát, amikor abortuszra mész, és még el sem temetheted. Én nem tudom, hogyan élném túl, ha a gyermekem sírjához se mehetnék ki, ha semmi emlékem nem maradna róla, hiszen ő is a család része. Ha elveteted mégis, érdemes rákérdezned, hogy nem lehetne-e valahogy eltemetni.

Sok erőt kívánok, és lelkiekben veled vagyok a nehézségek idején!

2012. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon köszönöm. Singer Magdi személyes ismerősöm. Azt látom, hogy tényleg ő jut eszébe a legtöbbeknek. A tapasztalati szakértők véleménye azonban sokkal inkább érdekel. Benedek esetét is megismertem már. Nem orvosi értelemben vett tanácsokról gondolkodom most, hanem a döntésemhez milyen támaszt lehet találni, professzionális segítők vannak-e, akik maguk is megélték ezt a nehéz döntést. Na és ugye sok esetben látom, hogy egészséges gyermeket vetetnek el, mert felmerül az esély, hátha beteg lesz. Az éremnek 2 oldala van, ugye. Körbe kellene járnom, milyen veszteségek érnek, ha elvetetem, és milyen megküzdésekre kerül sor, ha esetleg mégis beteg lesz a gyerek. No ehhez nincsenek szakemberek. Mindkét oldalt meg kellene ismerni, de ehhez több idő is kellene. Az orvosok sok mindent mondanak, de sok esetben mégsem jön be a "jóslat". Statisztikákat, tanulmányokat, cikkeket is keresek. Tudományosan megalapozott döntéshez.
2012. dec. 12. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!