Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németországban dolgozunk a...

Németországban dolgozunk a párommal már 2éve, most akarunk babát, de úgy néz ki hogy haza költözünk mert párom az osztrákoknál fog dolgozni. És jolenne tudni hogyha itt lennék terhes de otthon szülnék arra jár-e valami támogatás?

Figyelt kérdés
2018. máj. 1. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Abban az országban fogod kapni a tgyást ill. gyest/Elterngeld-et és a családi pótlékok/Kindergeld-et ahol épp be vagy jelentkezve/életvitelszerűen laksz. Én Németországban élek, de a terhességem 3. trimeszteréig itthon dolgoztam, nekem így a magyarországi fizum alapján, de a német számítási rendszer alapján hozták ki, hogy mennyi Elterngeld jár (a gyerek születése előtti 12 hónap bevételének x %-a), a Kindergeld pedig fix összeg.

Ez persze az EU-s országokban működik.

Ha jól értem akkor a párod dolgozna az osztrákoknál, de Magyarországon laknátok ... akkor neked a magyar rendszer alapján számolnák ki. Esetleg még azt tudom elképzelni hogy a párod az osztrák munkaviszonya miatt kaphatna valamilyen kiegészítő juttatást de ez változó szerintem országonként és mintha pont most akarnának szigorítani az osztrákok...

2018. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jobban jársz ha az osztrákoknál maradsz te is különben nem fog semmi járni az osztrákoktol ,itthon meg nem kapsz olyan sokat.
2018. máj. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!