Ajánlatos vagy sem?

Figyelt kérdés

Nyitott a külső méhszájam. A védőnő szerint nem kell ott sűrűn kotorászni benne, azaz nem kell vizsgálgatni néhány hetente, a doki viszont 2-4 hetente megnézi. Most akkor mi a helyes?

A kézi vizsgálat árthat? Jobb a hüvelyi uh vizsgálat?

Melyik véleményre adjak?


ápr. 3. 10:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Az orvos nem viccböl vagy szórakozásból vizsgál, te otthon ne nyúlkállj be.

A védönönek meg semmi joga az orvost kritizálni, nem ez a feladata.

ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ki írta, hogy én nyúlkálok???!
ápr. 3. 10:56
 3/21 A kérdező kommentje:
Azaz de, valamennyire muszáj benyúlnom, mivel kúpokat kell használnom, de nyilván nem a méhszájamat tapogatom.
ápr. 3. 10:57
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A manualis vizsgálat jelen esetben felesleges. UH-val kell cervixhosszt mérni. Ha rövid, akkor progeszteront használni és kontrollálni. Ha nem rövid, akkor meg panaszmentes esetben szülésig nem kell kotorászni a hüvelyben. Totál irreleváns, hogy a külső nyitva van-e.
ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2 hete 32 mm volt a hossz hüvelyi uh-val nézve. Progeszteront kezdett el velem szedetni.

Ebben az esetben milyen időközönként nézetnéd?

ápr. 3. 11:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben, ha nem volt korábban koraszülés, nem méregetném. A hivatalos ajánlás az, hogy (fokozott rizikó hiányában) egyszer kell megmérni a 18-22. hét között, és ha az 25 mm felett van, akkor többet nem kell mérni. És amúgy kezelés sem indokolt.
ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Kàros a felnyúlkàlàs. Nekem szülèsig egyszer sem csinàltak kèzi vizsgàlatot. (Szüles alatt 3-4-et, ès szüles utàn 1-et)
ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem döntse el a gondozó doki, hogy milyen gyakran szeretne látni és mit szeretne vizsgálni, ne te.
ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az a baj utolsó, hogy több szempontból nem vagyok megelégedve azzal aki eddig gondozott. Hiába osztod az észt, vagyis próbálod.
ápr. 3. 17:23
 10/21 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy egyáltalán? Mikor mértek 32 mm-t? Hanyadik szülés? Volt-e koraszülésed, ha igen, hanyadik héten?
ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!