Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól kell vizsgálatokra...

Mikortól kell vizsgálatokra járnom? Mikortól ajánlatos már a védőnőt fel keresni?

Figyelt kérdés
Épp tegnap tudtam meg hogy 6 hetes kismama vagyok 😊 Voltam a nőgyógyászomnál. Első terhességem. Mik lennének azok a dolgok még amire különösen figyelnem kell ebben az időszakban?

2016. jún. 4. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Legalàbb folsavat mindenképp szedj! A rizikó faktoros papírral (nőgyógyász adja) tudsz elmenni a vèdőnőhöz (előre időpontot kell tőle kérni), de mèg ràérsz vele. Én mindkét terhessègemnél a 9. héten mentem pedig 5 hetesen derült ki
2016. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)

Ezek szerint nem vagy rosszul :)

Védőnøt 12.hétig kell felkeresni, én is akkor mentem.

Gyógyszerekkel, alkohollal kell vigyázni, kerüld őket.

Egyébként, ha semmi panasz, akkor nem kell semmit másképp csinálni.

2016. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, magzatvédő vitamint kell szedni, csak most állsz neki? Folsavat eddig sem szettél?
2016. jún. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszike! 😊 De amúgy vannak panaszaim, hányingerem van, kívánós vagyok. Dohányzást azonnal hagyjam abba vagy nem árt ha fokozatosan csökkentem?
2016. jún. 4. 09:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Azonnal hagyd abba a dohányzást. Folsavat szedjél, egyébként csak vigyázz magadra.
2016. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azonnal hagyd abba, az elvonasi tünet neked rossz csak, a dohányzás meg csak neki.
2016. jún. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3# még nem szedtem mivel 1 napja tudom hogy kis babám lesz! Köszike a válaszokat 😊
2016. jún. 4. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 11 hetesen kerestem fel,elég ekkor teljesen. Ő majd elküld vérvetelre,laborra,belgyógyászhoz,háziorvoshoz stb.

A dohányzáshoz nem tudok hozzászólni,sose dohányoztam,csak annyit,hogy mielőbb szokja le róla,mert a babának nagyon nem tesz jót!!!!


Folsavat már érdemes lett volna szedni a terhesség előtt is,de kezdj el szedni valamilyen kismama vitamint!!!


Kerüld a dohányzást,alkoholt,drogot! Egészségesen étkezz,sok gyümölcs,zöldség jól megmosva!!

Kerülni kell a nyers tojást,lágy sajtokat,nyers húst,almot cserélni csak kesztyűben (virágot is csak kesztyűben ültess)...ha van cicád,de jobb lenne,ha inkább más végezné,míg kismama vagy!

Ne cipelj nehezet!


Ha bármi szokatlant észlesz,görcs,vérzés azonnal kórház!!

2016. jún. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!