Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 4-5 hetes terhes vagyok, és...

4-5 hetes terhes vagyok, és tegnap este olyan enyhe menzesz szerű vérzésem volt, viszont a ma reggeli ultrahangon és hcg-n viszont minden rendben volt. Ugye meg marad a baba? Mitől vérezhetek, ha nem vetélés? Görbém csatolva.

Figyelt kérdés

Kissé bonyolult a helyzetem, de megpróbálom leírni, hogy mindenki értse..


Utolsó menzeszem május 31., de én 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy a 27 napos ciklusom legvégén estem teherbe.


Mégpedig azért, mert előtte is hőmérőztem és mindig későn volt peteérésem, és most is amikor kimaradt a vérzésem még tök negatív volt a teszt, majd csak a 15. dpo-n lett nagyon halvány pozitív..


Itt a ciklusom, hogy jobban értsétek:


[link]



Elmentem a nőgyógyászhoz, aki az ultrahangon természetesen még semmit se látott, csak a jobb petevezetőmben valami képletet és megvastagodott méh.ny.h.-t.

Ekkor azt hitték méhen kívül lesz a terhesség, de végül a képlet eltűnt (valószínűleg ciszta lehetett) és a méhen belül megjelent a felritkulás. Így kizárták a méhen kívüli terhességet, már kezdtem fellélegezni..


Azóta most járok papírforma szerint a 7. hétben, de ultrahang szerint csak 4-5 hetes vagyok, ugyanis a mai ultrahangon még csak egy 6x6 mm-es petezsákra hasonlító képlet látszott, és a hcg-m 1100 volt.


Már egy hete elkezdtem pecsételgetni, amit jeleztem is a nőgyógyásznak, aki annyit mondott, hogy ő nem adna még semmit (a vérzésre), mert ha el akar menni a terhesség akkor gyógyszerrel is el fog menni. Megnyugodtam mert 2 napra teljesen elmúlt a pecsételés és az eredmények is jók voltak.


Erre tegnap este menzesz erősségű vérzésem jelentkezett elmentem az ügyeletre, ahol már vért nem találtak, de bent akartak tartani a kórházban, de végül megbeszéltük, hogy semmi értelme bent maradnom éjszakára, majd inkább ma visszajövök.

Visszamentem és kérdezték, hogy én hogyhogy nem szedek még semmit..

Mondtam, hogy én kérdeztem, de a másik orvos nem adott semmit.

Most kaptam Magne B6-ot, Utrogestan hüvelytablettát, és Rutascorbint, ágybanfekvésre ítéltek jövőhét hétfőig, amikor megyek controlra. Mondta, hogy lehet, hogy elkezdődött a vetélés, de ez még az ultrahangon sem és a vérképemen sem látszik..., sőt!!!


Akkor mi a franctól vérzek???


Ahogy hazaértem elkeztdtem jobban vérzeni ez már olyan közepes erősségű menzesz-szerű vérzés volt, de görcs is volt hozzá. Azonnal bevettem a gyógyszereket és pár óra alatt teljesen elmúlt.. (illetve a vérzés egy nagyon picike megmaradt, de ez már csak pecsételés)


Mit tegyek?? Olyan ideges vagyok már, hogy elmegy az eszem..

Pont egy éve próbálkoztunk a babával és most ez volt az első hónap, hogy semmire nem figyeltem oda, kicsit véletlen volt a dolog, de természetesen nagyon szeretném, hogy megmaradjon...


Ha marad a vérzés akkor természetesen visszamegyek az orvoshoz...


Öntsetek belém egy kis lelket, mert még ilyen bizonytalan és kiszolgáltatott soha az életben nem voltam... Már minden nap sírok...



2012. júl. 18. 20:39
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Jah a lényeget nem írtam, a ciklust azért linkeltem be, hogy lássátok, hogy ha középidőben lett volna peteérésem és 4-5 hetes terhes lennék még mostanában kéne, hogy ne jöjjön meg...
2012. júl. 18. 20:57
 2/21 anonim ***** válasza:

szia!

Sajna, ezekben a hőmérő, mikor van peteérés dolgokban nagyon el tudok veszni, de a legfontosabb, hogy ne idegeskedj. Próbálj megnyugodni, relaxálni, mert a stressz nagy részben hozzá járulhat a vetéléshez.

Nekem is volt vérzésem az elején, azért, mert a méhlepény még rálógott a méhszájra.

Szeded a gyógyikat, pihensz, ennél többet nem tehetsz.

Nagyon-nagyon szorítok!

2012. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Anita8401 ***** válasza:

Szia.

Én éppen ma jöttem haza a kórházból mert hétfőn begörcsöltem és bevèreztem. 19 hetes terhes vagyok így gondolhatod mennyire megíjedtem de szerencsère nem történt baj csak a mèhlepènyem mászott el a hátsófalról mellsőfalra ez okozta a görcsöket ès a görcsök miatt elpattant egy ér a hüvelyfalamon emiatt véreztem.

Szerencsère minden rendben van velem is és a picifiammal is :-) ma dèltől itthon pihizünk ès szedem a magne-b6ot :-).

Drukkolok,hogy minden rendben legyen veletek :-) .



19 hetes kismama

2012. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
vegul tegnap este engem is befektettek a korhazba...
2012. júl. 19. 05:25
 5/21 Anita8401 ***** válasza:

Nyugodj meg jó helyen vagy engem is megnyugtatott,hogy ha esetleg baj lenne akkor rögtön tudnak segíteni.

Drukkolok neked és a babádnak is :-) .

Majd írd meg,hogy mi újság :-) .

Pihenj sokat :-) .

2012. júl. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Remélem minden rendben lesz veled. Szorítok.
2012. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon szoritok, drukkolok Nektek, hogy minden rendben legyen!!!!

Maradjon veled a babad!!!

Beszelj hozza, mondogasd neki, hogy kapaszkodjon nagyon erosen!!!!!

Legyel pozitiv!!! Nyugodj meg, minden rendben lesz!

A korhazban jo helyen vagy!

Irj majd, hogy mi van veled!

17 hetes kismama

2012. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Sajnállak, s a korábbi magam jut eszembe. Nálam sem adott a doki annak idején semmit, pedig gyógyszerrel sikerült már a terhesség is, másfél év után. Azóta már 3-szor váltottam dokit.Ja, az első elment a 12. héten.

Szerintem nagyot hibázott a dokid, amikor nem írt fel semmit, mindenképp keress másikat. Nekik mindegy sajnos, hogy ki, hányszor esik át vetélésen, csak egy szám vagy neki.Engem azzal nyugtatott anno, hogy minden 10.terhességből 8 vetélés és hogy ez természetes.Már neki.Borzasztó mi van, nagyon ritka az olyan doki, aki maximálisan csak érted van és azért, hogy az álmaid valóra váljanak. Sürgősen válts dokit, ráadásul te, ha megmarad a baba veszélyeztetett terhes leszel, nem is nagyon dolgozhatsz.32hkm

2012. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Van egy jó hírem.., hogy a petezsák nő.... tegnapelőtt 5mm, tegnap 6x6 mm petezsák szerű képlet, de ma az ultrahang 7x7 mm petezsákot látott....

A vérzés abbamaradt viszont még mindig görcsölök, már arra is gondoltam, hogy az egyik bogyótól fájok...

Szóval a lényeg az, hogy nincs semmi gond elméletileg, mivel még mindig növünk...

Az orvos annyit mondott, hogy egy pár napig bent tartanak...

2012. júl. 19. 13:23
 10/21 anonim ***** válasza:
Az Utrotól nem görcsölhetsz, mert én is végig szedtem, s semmi bajom nem volt.
2012. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!