Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Egy védőnő, hogy lehet ilyen...

Egy védőnő, hogy lehet ilyen figyelmetlen? Tudok tenni bármit is, vagy el kell viselnem?

Figyelt kérdés

Kéthetente kell védőnőhöz járnom.Két héttel ezelőtt mért 74kg-nak,erre tegnap folyamatosan beszélt,oda se nézett a mérlegre,csomó ideig tartott,mire beállította,annyit beszélt,majd bejelentette,hogy 78kg és,hogy nagyon sok. Én most az egyszer nem hagytam annyiban,ugyanis másfél hete folyamatosan hasmenésem van(napi 5x kb) és alig megy le valami a torkomon. Nem vizesedek,semmi. Kötve hiszem,hogy így két hét alatt híztam volna 4kg-ot,ráadásul az itthoni mérleg éppen csak,hogy 75kg-ot mutat. De a védőnő beírta a kiskönyvbe,be a 78kg-ot,holott nem vagyok annyi!! Ezen kívül nekem kellett figyelmeztetnem,hogy elméletileg megbeszéltük,hogy lesz szülésfelkészítő,azt sem tudta,mikor fogok szülni,annyira nem figyelt! Tudom,hogy nem tudok váltani,mert cím szerint van,de mit lehet tenni ilyenkor?

30hkm



2012. júl. 25. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a .... Vannak furcsa védőnők az biztos. AZ enyém 1x szabin volt, helyettesítette egy másik, kb, 1,5 éves volt a fiam akkor. Pelenkára levetkőztetés, megnézte, súly stb. Minden oké. Erre otthon pár napra rá, mikor olvasom a kk-ét, benne begyezés: "csípések". A lényeg az, hogy volt rajta 2 pötty valóban, de 1. Miért mondta h minden oké 2. Az miért jó, h ő "halkan" megjegyzi azért a kk-ben, h talált a gyereken csípéseket....:S

Mindegy is, remélem többet nem találkozunk vele....

Amúgy nem is a súly itt a lényeg, hanem h Rád se figyel, csak írogatja az adatokat.

Nem kell vele foglalkozni, ez később

2012. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan:sz*rd le a védőnőt.


Az enyém se valami fényes, sőt, nekem az UH-os asszisztens írt totál más eredményeket, mint amit valójában mért a doki.

Ha a párom nem készít közben videót, sosem derül ki és a mai napig aggódnék, hogy nem fejlődik rendesen a babám.


Úgysem lesz ott a védőnő egész életedben, még azt a pár alkalmat meg kibírod, elengeded a füled mellett a megjegyzéseket és kész.

2012. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Most őszintén, nem mindegy, hogy hány kilót ír be a kiskönyvbe?? Te tudod, hogy hány kiló vagy, és ez a lényeg.

Amúgy is a reggeli éhgyomri pucér súly számít, a védőnők meg állandóan kaja után ruhában,cipőben mérik az embert.

Ne foglalkozz vele, hogy miket írkál.

2012. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
szóval ez később se lesz jobb. /Csak idejött a kisfiam és benyomta a küldés gombot:))/
2012. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Kérd meg szépen, hogy legyen szives jobban odafigyelni rád. Ha nem változtat, akkor pedig jelezd ezt a vezető védőnő felé. Majd ő szól neki, hogy lássa el normálisan a feladatát.
2012. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Otthon amikor mérted magad akkor is ruhában voltál? Mert ha otthon nem a rendelőben meg igen akkor simán lehet, hogy ennyinek mért. Engem sem mért soha ugyan annyinak az otthoni és a védőnős mérleg (de szerencsére nálunk az otthoni volt az ami nehezebbnek mutatott). Egyébként sokat nem tudsz tenni és szerintem próbálj meg nem foglalkozni vele, ha a dokid mondja, hogy sok a hízás akkor mond meg nyugodtan, hogy a védőnő rosszul mérte kevesebb vagy. A terhesség végén vagy vagy miért kell kéthetente járnod?

Nem tudom, hogy lehet-e váltani védőnőt, viszont azt tudnod kell, hogy ő fogja majd a babádat is nézni. Az első védőnőnk nekünk is nagyon gáz volt, így amiket mondott egyik fülemen be másikon ki mentek. Soha nem őt hívtam, ha a babával gond volt hanem a dokit.

2012. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, ne idegesítsd fel magad, legközelebb majd megint mást mutat a mérleg. A szülésfélkészítést ő tartja? Ha nem akkor ezen se izgasd magad. Sajnos a védőnők is emberek és nem mindenki tud jót kifogni, mint pl. én, de hidd el ez nem olyan probléma amin idegeskedj.
2012. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen váltani kellene valahogy. Az én védőnőm is ilyen volt, de a terhességem alatt nem foglalkoztam vele, viszont, mikor a fiam ügyeiben is ilyen volt, az idegesített. Rendszeresen én töltögettem utólag a kiskönyvet, soha nem kaptam érdemi választ a kérdéseimre, ha válaszolt is, a gyerekorvos rögtön helyesbítette, nem volt ott a vizsgálatokon, stb. Nekem szerencsém volt, mert 1,5 éves lett a fiam, mikor a hölgy elment szülni. Több anyukát is megkérdeztem, hogy velem van-e a baj, de mindenkitől csak negatívumokat hallottam róla, többször hallottam, hogy a kollégái sem becsülik túl sokra. Most egy sokkal lelkiismeretesebb védőnőnk van. Adj még egy kis időt, de ha állandóan azt tapasztalod, hogy nem végzi rendesen a munkáját, akkor ne vidd oda a babádat. Kérdezz rá, hogyan lehetne megoldani, hogy másik védőnőt kapja, mert a jelenlegivel elégedetlen vagy.
2012. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Miért nem beszélted meg vele. Akkor kellett volna szólnod, mi itt ezen nem tududnk segíteni, bár elég fura, hogy 3kg miatt így kiakadtál.

Amúgy elég sok kismama jár hozzá, szerintem teljesen normális dolog, hogy szólsz neki a tanfolyam miatt, vagyis emlékezteted rá. Én két gyermeket szültem, de pontosan nem tudta soha a védőnőm mikor szülök, mert még én se tudtam.:-)

Na, szerintem ilyen apróságokon ne húzd fel magad, és emiatt nem kell máshoz menned.

2012. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Hát akkor tényleg nem foglalkozom Vele,azért jó tudni,hogy nem csak a mi védőnőnk ilyen lehetetlen. Persze,én tudom,hány kg vagyok,le is ellenőriztem,mikor hazajöttem,csak az idegesít,hogy olyan adatokat rögzít,ami nem igaz,és amikor kifejtettem neki,hogy nem eszem és hasmenésem van,nem hízhattam 4kg-ot,akkor se figyelt. Meg a tanácsok rovatba olvashatatlanul ír valamit,de nekem nem ad tanácsot :D Mindegy,remélem havi 1-nél többet nem fogom látni :)
2012. júl. 25. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!