Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hirtelen hizás? Szerinteetek...

Hirtelen hizás? Szerinteetek ez még belefér?

Figyelt kérdés

160cm vagyok. 22 hetes kismami. 55 kilóval kezdtem a terhességet. Az első 12 hétben nem nagyon volt étvágyam, csak a gyümölcslevest kivántam:) az első trimeszter végén 55,5 kilót mért a védőnő. Ezt tartottam is kb a 18. hetig, pedig akkor már ettem rendesen.

Viszont az utobbi 2-3 hétben hirtelen felhiztam 58,5-59 kg-ra.

Nagyon aggódom, mert ehhez képest keveset eszem.

Reggelire műzlit, tizoraia gyümölcsöt, ebédre vagy főzeléket, vagy levest, husit rizzsel. Utana megint egy kis gyümölcs, és végül vacsira teljes kiörlésű kenyér, olyan 6-7 korul.

Mindig inkább pici adagokat eszem, sokszor keveset és sok gyümölcsöt.

Mitől hizhattam ilyen hirtelen 3-4 kg-t?:(

Lehetséges, hogy terhességi cukor? Vagy mit gondoltok?



2012. aug. 17. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a 23. hétig nem híztam semmit, aztán hirtelen jöttek rám utána a kilók.

Mivel az elején te sem híztál semmit sem, ezért szerintem nem meglepő, hogy most a szervezeted igényli már az "energiát". Bizonyára elfogytak a tartalékok, amikből eddig elvoltál.


Persze érdemes rákérdeznek dokinál, védőnőnél, ha aggódsz.


Én amúgy utána megint nem híztam, azt az utolsó hetekben megint jöttek a kilók. Végül 9 kiló jött fel, tehát nem olyan sok.

2012. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Khmm...ugye tudod, hogy egy baba növekszik a méhedben, aminek súlya is van? Ez nem a fogyókúra ideje!
2012. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Fogyokurázni eszembe sem jutott, csak megijedtem, hogy ennyi idő alatt igy felugrott ez a 3-4 kg. Azt hittem, hogy majd lassacskán fogok hizni.

Ennyi fér belém egy nap, azé irtam le, de ha éhes vagyok, akkor mindig eszem, sosem vonok meg magamtól semmit.

Nem vetek meg pár kocka csokit sem, vagy sütit, édességet, ha ugy van, de nem nagyon kivánom:)

Első válaszoló: igen, igazad lehet, hgy elfogyott a tartalék és ezért hiztam most:) védőnőhöz ha megyek legközelebb, akkor rákérdezek:)

2012. aug. 17. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
ezzel semmi baj nincs
2012. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj.Pici vagy,kevés kg igy a gyereknek kell a súlyod,hogy legyen miből élnie.A vékony és kicsi nők simán 20-30kilókat híznak,mig a magasabb és duci nőknél bőven van miből elvenni a picinek.
2012. aug. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!