Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Édességgel kapcsolatos kérdés....

Édességgel kapcsolatos kérdés. Túl sok, vagy ennyi belefér?

Figyelt kérdés
Ebéd után borzalmasan kívánom az édeset, próbáltam inni ilyenkor egy teát, vagy gyümölcsös rágót enni, de azok nem használnak. Így mostanában mindennap ebéd után megeszem VAGY egy 2 dl-es gyümi joghurtot, VAGY 2 kis gombóc fagyit. Ez napi szinten nagyon sok? 16 hetes vagyok, eddig 1 kilót híztam, és egyrészt hízni se szeretnék feleslegesen, meg a babának se szeretnék ártani, amiatt kérdezem. Amúgy a nap többi részében egyáltalán nincs rá igényem, de ilyenkor nem bírom ki.
2012. márc. 26. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egyáltalán nem sok, ha csak nincs terhességi cukrod, vagy a családban közvetlen rokon aki cukros, mert akkor náladi könnyebben kialakulhat a terhességi cukor, de akkor nem csak a cukrot kell megvonni.


Amire figyelj, hogy ezek már alátámasztott tények, hogy ha egy kismamam sanyargatja magát, vagy konkrétan fogyózik akkor a gyermek könnyen lehet felnött korára túlsúlyos evési probléma miatt, de akár gyerekként is kialakulhat a mindent együnk meg szituáció, és ez bizonyosan anyuka fogyókurája miatt a terhesség alatt alakulhat ki.


Szóval egyél mint régen. Régen sem ettél cukrosat soha sem?

2012. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szia! az első terhességemnél több édességet ettem, és akkor híztam is rendesen. Mindig is édesszájú voltam. Viszont most odaakarok figyelni, ezért kérdeztem. Szívesen ennék ennél többet is, meg jó tömény csokikat, de próbálom lájtosabbra fogni az édességet, ha már muszáj ennem. Fogyózni nem akarok természetesen, csak szeretnék mértéket tartani, és ez nem tudom, hogy jó mérték-e, vagy sok. Mert hallottam, hogy napi szinten nem ajánlott édességet enni, de mit csináljak, ha egyszer ennyire kívánom? cukros nem vagyok, nem is voltam soha.
2012. márc. 26. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az édességet a terhességem második felében kivántam, mindig annyit, és azt ettem meg amit csak kivántam. Igaz, hogy nagyon sok vizet ittam és iszom is mindig. Nekem minimum 1 tábla csoki volt, vagy fagyi. 8,5kg-ot hiztam összesen. A babának nem ártott, makk egészségesen született, most 14hónapos, aktiv kislány.
2012. márc. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de jó neked :) ha én ennyit ennék, akkor 50 kiló plusszal mehetnék szülni...
2012. márc. 26. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ennyi bőven belefér! Napi 1 csoki, vagy fagyi, kis keksz, vagy egy süti, ha ugyan úgy eszel mint eddig/ terhesség előtt.
2012. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 18 hetes vagyok. Plusz 1nél tartok szintén kezdő sólyhoz nézve és napi egy twix vagy mily way vagy ilyesmi lemegy ...borzasztóan kívánom :) boldog babavárást
2012. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok; és emellé sok gyümilevet is iszom :)
2012. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én 24 hetesen plusz 6-nál járok, pedig semmit nem nasizok, mert soha nem szerettem az édeset és amúgy is sovány hús saláta, főzelék, kenyérből max napi 1 szelet, rengeteg zöldség és gyümiből sem banán hanem inkább alma, narancs (tehát nem cukros)....

és mégis így hízom!

szóval egyed nyugodtan, nem ettől lesz gigababád

2012. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!