Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező-e a terhesgondozás a...

Kötelező-e a terhesgondozás a védőnőnél? Van-e erre vonatkozóan bármilyen jogszabály?

Figyelt kérdés

16 hét alatt már 2x volt hozzá szerencsém (2 pecsét). De nem szeretném soha többet a terhesgondozás során látni. (Elég lesz, amikor a gyerekeknek kötelező státusz vizsgálat van.) Vagy kötelezően meg kell jelennem nála?


Én csak a 4 kötelező pecsétről hallottam, amit az orvos és a védőnőé együttesen ad. Ebbe bele számít a szülés is.(Magánorvoshoz járok, így ő biztos ad a végéig vagy 8-at.)



2012. szept. 3. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem havonta mennem kell.1 terhességemnél is így volt.

Miért mi bajod vele?

2012. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Írásban le kell mondani, nem kell indokolni.
2012. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Állandóan rám hozza a szívbajt, és több átsírt éjszak után már nem akarom többet magam és a családomat kitenni az ő kitalációinak. Most éppen azzal hívott fel, hogy nagy baj van, és el kellene vetetni a babámat. Mondanom sem kell, milyen frankó napot, és telefonszámlát szerzett nekünk a külföldi nyaralásunk alatt. (Mint kiderült AFP alacsonyabb volt, mert elszámolták az időpontját). De "voltak" a gyerekeim már siketek, epilepsziások, hogy a gyomor és nyelőcső nincs összenőve, alultáplált, továbbá terhességi toxémia és még sorolhatnám. Én marha meg minden alkalommal azonnal orvostól orvosig rohantam a gyerekeimmel, és közben agyon aggódtuk magunkat mindannyian.
2012. szept. 3. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Írásban mondd le, valóban nem kell indokolni.
2012. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Én az egyik fülemen be a másikon ki, amit a védőnők mondanak.Nekem kettőhöz volt szerencsém.Éppen váltják egymást.Ha jön meghallgatom,esetleg kérdezek valamit, közben buzgón bólogatok, ha válaszol.Mióta a két védőnő homlok egyenest mást mondott egy dologról, onnantól kezdve annyira már nem érdekel mit mondanak.Ha gond van felhívom a gyerekorvost,ha kell házhoz is jön.Én már rég beolvastam volna a védőnődnek.Mondd le, ha neked így lenne jó.
2012. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szívesen lemondanám, alig bírom ki azt a havi 1 órát, olyan hülyeségekről beszél. Hipnotikus szülés meg ezotéria stb. A családban van már kismama aki a 3.-at várja inkább tőle kérek tanácsot, plusz az orvosomtól.

De kisvárosban lakok, így nem merem lemonani, inkább tűrök :).

2012. szept. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Jajj de szomorú,hogy ilyen rosszak a tapasztalatok!:(

Másfél év múlva végzek,mint védőnő,úgy látom lesz bőven alkalmam megszerettetni magam olyanokkal,akiknek ilyen negatív élményeik vannak!:(

Amúgy a helyedben én se járnék olyan védőnőhöz mint a tiéd,megnyugtatnia kéne,nem a szívrohamot rád hozni

Várandósság alatt 4alkalommal "kötelező" meglátogatni,azt is azért,hogy megkapd a családtámogatást.De le lehet mondani a védőnőről,szerintem nem maradsz le semmiről ilyen nő mellett..:S

2012. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kittycica1987 ***** válasza:
100%
Uhhhh de dúrva! Kívánom neki, hogy ha ő fog szülni akkor csinálják ezt vele is. Az én védőnőm például nagyon rendes. Ő fel is készített, ha az afp eredmény nem jó, nem kell félni. Lehet hogy nem jó időpontban csinálták. És elg elavult vizsgálat. Az ultrahangon van a hangsúly. Ő mindíg megnyugtat. Szívesen járok hozzá. Ha ilyen lenne ő is magamat ismerve tuti jó messzire küldtem volna már. Nem lehet váltani? Ha nem akkor inkább hanyagold. Szerintem többet árt mint használ. 30 hetes kismama
2012. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!