Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Jogosan cseszett le a védőnő...

Jogosan cseszett le a védőnő a "hízásom" miatt?

Figyelt kérdés
Lassan betöltöm az ötödik hónapot, és 4 kg 70 dkg-mal vagyok több, mint a kiinduláskor. 63 kg-ról indultam, most 67,70 vagyok. A védőnő azt mondta, havonta 1kg a megengedett... van, aki ezt képes betartani? Szerintem a súlygyarapodásommal még semmi gond... előttem 2 kismama ment be tanácsadásra, az egyik 93, a másik 96 kg volt (igaz kb. 36. hétben járhattak), de nekik akkor sem szólt be... tudom, hogy az a dolguk, hogy figyeljenek rám, de szerintem még nem vagyok olyan súlycsoportban, hogy figyelmeztetni kelljen...

2012. nov. 28. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém végig baxogatott.

24 hétben beindult a szülés és tele nyomtak vitaminokkal. Addig kb. 3 kilót híztam, majd utána hirtelen híztam 12-15 kilót.

a 35. hétre már +28 kiló volt rajtam és 32-vel mentem be szülni, amiből utolsó 3 nap leadtam az idegeskedés miatt több, mint 10 kilót.

A védőnő állandóan baxogatott és kiderült, hogy terhességi cukrom is van, így IR is vagyok.

Orvosok általi diétát követtem, nem tértem el tőle, de így is híztam sokat 1 hónap alatt. Akkor már ordibált velem.

Végül az utolsó hónapokban nem kellett már a vitamint szednem és nem is jött fel annyi +, mint előtte.


Szóval neki a két dolog nem függött össze, nem is értem, hogy hogyan lehet egyébként védőnő.

Az utolsó hónapban már nem is mentem hozzá. Viszont amikor a lányom megszületett, akkor kijött hozzánk és átnézve a zárójelentést (nagy betűkkel fel volt tüntetve a fogyásom), bocsánatot kért elég erősen. Én meg elküldtem a pic*ába.

Azóta új védőnőnk van, kértem egy másikat. Igaz 3 hónap volt, mire a kérvényemet elfogadták, de én leírtam benne mindent pontosan és megírtam, hogy nem vagyok hajlandó ehhez a nőhöz járni a gyerekemmel.

2012. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagykönyv szerint tényleg úgy van,hogy a havi "megengedett" hízás 1kg.Nekem volt olyan hónap,hogy majdnem 4kg híztam.Az első terhességem alatt a 20. hétre majdnem 5kg volt rajtam,a vége 17kg lett.A második terhességnél 20.hétig 2kg jött fel,és szintén 17kg lett a vége.Valaki akkor is sokat hízik,ha visszafogja magát a kajálásban.Honnan tudod,hogy nekik nem szólt be?Oké lehet,hogy most pont nem,de máskor elképzelhető.
2012. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolnám h jogosan baszogat..

én örülnék neki ha csak ennyi plusz lenne rajtam,de sajna én kicsit több vagyok..

60 kilóval kezdtem,most 74 vagyok,és kedden töltöm a 35. hetet.Azt mondta a védőnőm h ezzel nincs semmi baj.Szülés után úgyis leadom majd.Mondjuk,azt hozzáteszem,h a hasam baromi nagy,de ezen kívül nagyon más változás nincs. Mindenki azt mondja h 5-7 kiló látszik,senki nem gondol többre :)

2012. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia 2.! Onnan tudom, hogy előttem állt a két kismama a sorban, és mivel nyitott ajtónál folyik a tanácsadás (erről megint nem mondok véleményt), így mindent hallottam.

3.! Egyébként én is csak hasra hízok, szerencsére :)

2012. nov. 28. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Én 1-1,5 kilót hízok havonta,és úgy,hogy mindent megeszem ami jól esik.Pláne a csokit,banánt és a süteményt.Szóval én 78,5 kilóval kezdtem a terhességet,14+6 hetesen voltam a védőnőnél utoljára,akkor mért 82 kiló 40 dekát.Annyit mondott csak,hogy fogjam magam vissza a csoki-süti terén,meg ne egyek kenyeret csak puffasztott rizst.De nem mindig tudom betartani.Majd December 17.én kell mennem megint,kíváncsi leszek,hogy mennyit hízok addig.Engem nem cseszeget,mert ő is imád enni,és megérti a kismamákat,hogy ilyenkor mi meg még kívánósak is vagyunk és nem olyan könnyű ám ellenállni.Úgyhogy csak szépen mondta,hogy kicsit fogjam magam vissza,de fogott szigorú diétára.Ő úgy van vele,hogy majd a szülés után leadom ami most feljön.


17+1 hkm

2012. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*de nem fogott szigorú diétára
2012. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Golan Trevize ***** válasza:

Ezt a havi 1 kilót havonta nem tudom, honnan veszik.

Ha egy átlagos testalkatú nőt, és egy átlagos méretű csecsemőt veszünk, akkor a baba+magzatvíz+méh+vér+vizesedés miatti hízás több lesz a végére, mint 10 kiló.

Átlagos terhességnél a normálisnak mondható hízás a terhesség végére +10-15 kiló lesz.

Ezen felül a terhesség elején sokkal lassab a súlygyarapodás, mint a végén.

2012. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ma töltöttem a 7. Hónapot és hétfőn mert a védőnőm 55kgról indultam hétfőn voltam 67kg! Csodálkozott is hogy milyen jól eloszlik a súly mert nem látszik de mondta egyek kevesebbet este! Aznap voltam dokinál kérdeztem sok e és nem érdekelte hogy hány kg híztam mert azt mondta ha engem nem zavar akkor egyenlőre őt sem!
2012. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint olyan igazságtalan, hiszen vannak született vékony alkatú nők, és vannak a szerencsétlenebbek, akik már az étel látványától is híznak !!!

Mitől lenne ez másképp terhesség alatt...könyörgöm ! Kapja be a védőnő :)

2012. nov. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást, kedveseim :)
2012. nov. 29. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!